مدیرعامل بیمه ایران درباره جبران این زیان انباشته گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، بیمه ایران در شرایط جاری و بدون دریافت هیچ‌گونه وجهی از سهامدار، می‌تواند تا سال ۱۴۰۱ زیان انباشته موجود را جبران کند.

پورکیانی با بیان اینکه این عدد دقیق و ناشی از سرمایه‌گذاری‌های بزرگی است که تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: سود بسیار بزرگی درون این سرمایه‌گذاری‌هاست که تقریبا یک و نیم برابر کل زیان انباشته شرکت است و صرفا در آن سال شناسایی خواهد شد.

او با اشاره به رتبه چهارم سطح توانگری بیمه ایران متذکرشد: معرفی این شاخص توسط بیمه مرکزی اقدامی رو به جلو در راستای شفافیت مالی شرکت‌های بیمه است و جدیت بیمه مرکزی در محاسبه و انتشار این شاخص کاملا ستودنی است، با این حال،این شاخص از نظر ما مشکلاتی داردکه به بیمه مرکزی هم اعلام شده است.

پورکیانی ادامه داد: شرکتی که طبق قانون موظف است بیمه‌نامه ثالث برای هرکسی که مراجعه می‌کند، صادر کند با شرکتی که مختار است «صدور بزند یا نه» و می‌تواند انتخاب ریسک کند، متفاوت است. همین یک قلم، شخص ثالث را اگر از محاسبه توانگری بیمه ایران و همه شرکت‌های بیمه خارج کنند، بیمه ایران بالاترین سطح توانگری را در کل شرکت‌های بیمه دارد.

مدیرعامل بیمه ایران با بیان اینکه عوارض پلیس راهور و وزارت بهداشت بیش از ۲۰ درصد حق بیمه تولیدی در رشته شخص‌ثالث را به خود اختصاص می‌دهند، گفت: این مساله بر شدت زیان‌دهی بیمه‌نامه‌های شخص ثالث اضافه کرده به‌طوری که در ۶ سال گذشته بالغ بر ۴۸۰۰ میلیارد تومان از این محل به بیمه ایران هزینه تحمیل شده است.

پورکیانی با یادآوری اینکه در بدو ورود برنامه اصلاح همه‌جانبه‌ای کلید زده شد که بر چند محور اساسی قرار داشت، گفت: محور اول بازآفرینی حس اعتماد، آرام‌ساختن محیط داخلی و پیرامونی شرکت، دوری از حواشی و روشن کردن مسیر آینده شرکت برای تمامی ذی‌نفعان بود.

مدیرعامل بیمه ایران درباره مشکل نقدینگی شرکت توضیح داد: در سال‌های ۹۳ تا ۹۶ مشکل نقدینگی بزرگ‌ترین مشکل شرکت بود و دلیل این مساله هم پذیرفتن تعهداتی بود که حق بیمه‌شان پرداخت نمی‌شد اما باید خسارات به‌صورت نقدی پرداخت می‌شد. پورکیانی افزود: ازسال ۹۵، برنامه جامعی برای احیای نقدینگی شرکت طراحی شد و یکی از اولویت‌های اصلی مدیریت نقدینگی و ایفای به‌موقع تعهدات گذاشته بود که این برنامه به شکلی موفق انجام شد به‌طوری که دستیابی به رسوب نقدینگی ۲۰۰۰ میلیارد تومانی در سال ۱۳۹۷ برای اولین‌بار در تاریخ این شرکت اتفاق بزرگی بود.

وی ادامه داد: در این مدت، میزان بدهی بدهکاران شرکت با وجود افزایش میزان حق بیمه شرکت، کاهش ۱۲درصدی داشته و از ۴۵۰۰ میلیارد تومان به ۴هزار میلیارد تومان نزول داشته است. پورکیانی درباره محور سوم اقدامات اصلاحی خود در بیمه ایران گفت: در بازنگری رویه‌های کاری، فرآیندهای کاری و نحوه اجرا تلاش شد ساختار شرکت را بر اساس شرایط جاری کشور و صنعت بیمه به‌روزرسانی شود تا با ایجاد مزیت‌های رقابتی جدید، استحکام بیش از پیش بیمه ایران تضمین شود.

پورکیانی به صراحت گفت: اجازه ندادیم قراردادهای زیان‌ده منعقد شود. او افزود: بربهینه‌سازی پرتفوی شرکت و خروج از پرتفوهای زیان‌ده تاکید شد تا از زیان‌دهی خارج و به زیان انباشته شرکت اضافه نشود.  پورکیانی با بیان اینکه بیمه ایران در سال ۱۳۹۷ بر‌ای اولین‌بار در هشت سال گذشته موفق شد تا روند افزایش زیان انباشته را متوقف و معکوس کند، گفت: بخش عمده بهبود و اصلاح شاخص توانگری در سایر شرکت‌ها که همگی خصوصی هستند از سال ۹۴ تاکنون از مسیر افزایش سرمایه صورت گرفته و این در حالی است که به دلیل دولتی بودن و شرایط خاص دولت در این سال‌ها امکان افزایش سرمایه برای بیمه ایران وجود نداشت، اگر سرمایه بیمه ایران هم مطابق متوسط صنعت بیمه در چهار سال گذشته سه‌برابر شده بود، هم‌اکنون سطح توانگری بیمه ایران هم یک بود.

مدیرعامل بیمه ایران گفت: دراین دوره از ۱۱۰۰ میلیارد تومان پرتفوی زیان‌ده درمانی خارج شدیم، عدم تمدید قرارداد بنیاد شهید که حدودا ۱۰ درصد کل حق بیمه تولیدی شرکت را تشکیل می‌داد و عدم انعقاد قرارداد درمان با بیمه‌گذاران دیگری که مجموعا سهم زیادی در حق بیمه شرکت داشته ولی زیان‌ده بودند، سرعت رشد حق بیمه شرکت را کاهش داده و در مقابل آن را در برابر تعهدات فراتر از حق بیمه این قراردادها و افزایش زیان محافظت کرد.

مدیرعامل بیمه ایران با تاکید بر اینکه تنها در صورت تمدید قرارداد بنیاد شهید، رشد حق بیمه صادره بالغ بر ۱۸ درصد می‌شد، اظهارکرد: با این حال بیمه ایران با اصرار بر نرخ‌های فنی محاسباتی خود که صرفه شرکت را دربر داشت، از رشد حق بیمه و افزایش سهم بازار ناشی از این قراردادها که حاوی ریسک‌های اقتصادی فراتر از حق بیمه بر شرکت بوده و در وصول حق بیمه‌ها نیز با مشکل مواجه شده بود، چشم‌پوشی کرده و بر اساس سیاست‌های استراتژیک خود درخصوص تعیین نقطه سر به سر اقدام به انعقاد قرارداد با مشتریان خود کرد.پورکیانی اضافه کرد: با همه این اوصاف، حق بیمه شرکت در سال ۱۳۹۶ رشدی ۸ درصدی و در سال۱۳۹۷رشدی ۳۶ درصدی داشته و در مجموع در این دوسال، افزایش ۴۷ درصدی داشته است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند