صلاحی‌نژاد که بعد از تغییر مدیریتی شهریور سال ۹۵، ازبیمه ملت جدا و به سمت مدیرعاملی لیزینگ بانک مسکن منصوب شد؛ پاییز امسال با رفتن ابراهیم‌پور، مدیرعامل سابق به هلدینگ ملت، از سوی سهامداران به‌عنوان مدیرعامل بیمه ملت انتخاب شد. صلاحی‌نژاد که تجربه و تخصص مالی دارد جزو پیشگامان اجرای استانداردهای بین‌المللی گزارشگری IFRS در صنعت بیمه و موافقان تفکیک صورت‌های مالی بیمه‌های زندگی از غیرزندگی است و مقالات زیادی دراین‌باره نوشته است.

البته صلاحی‌نژاد در نخستین مصاحبه کوتاه خود در بدو انتخابش گفته بود: هرکسی همسو با سیاست‌های بیمه ملت و درجهت توسعه آن گام بردارد، می‌تواند به کار خود ادامه دهد. او بار دیگر براین موضوع تاکید کرد و گفت: بیمه ملت طی سه سال گذشته تبدیل به صادرکننده کارشناسان مجرب به سایر شرکت‌های بیمه شده بود. وی با بیان اینکه بیمه ملت با چند چالش جدی مواجه و برنامه‌های ترمیمی برای رفع این چالش‌ها تدوین شده است، یادآورشد: ترکیب پرتفوی ناهمگون بیمه ملت یکی از چالش‌های کنونی آن است؛ به‌طوری‌که باید سهم بیمه‌های شخص ثالث و درمان تکمیلی درآن کاهش یابد و سهم رشته‌های با ضریب خسارت پایین رشد صعودی داشته باشد. وی با تاکید بر اینکه رشته‌های ثالث و درمان ویترین شرکت‌ها محسوب می‌شوند، ادامه داد: به موازات کاهش سهم رشته‌های زیان‌ده، طرح‌های نوینی برای محصولات و پوشش‌های جدید در بیمه‌های درمان دردست بررسی است تا روند ضریب خسارت آن سیر نزولی داشته باشد زیرا اعتقاد دارم بیمه‌های درمان آینده خوبی خواهد داشت. مدیرعامل بیمه ملت با تاکید بر ورود این شرکت به سبد خرید خانوارها و پوشش‌های نوین برای اعضای خانواده از تمرکز بیمه ملت بر توسعه بیمه‌های خرد خبرداد و گفت: طبق برنامه‌ای مدون شبکه فروش ملت توانمندتر از گذشته در بازار فعالیت خواهد کرد. صلاحی‌نژاد با بیان اینکه دوره‌های آموزشی حرفه‌ای و کاربردی برای شبکه فروش در حال برگزاری است، افزود: اینک ۵۲ درصد از حق بیمه‌ها در ستاد و ۴۸ درصد آن توسط شبکه نمایندگی تولید می‌شود که درنظر داریم این ترکیب به‌صورت تولید ۸۰ درصدی شبکه فروش تغییر یابد که اجرای این طرح نیازمند دارا بودن شبکه توانمند فروش است.

وی درباره کارت اعتباری که محصولی انحصاری دربیمه ملت است به صراحت گفت: دستیابی به طرحی جامع مانند کارت اعتباری بیمه ملت در سایر شرکت‌های بیمه شاید چند سال دیگر اتفاق بیفتد. او از مذاکره با فروشگاه‌های بزرگ پایتخت خبر داد و گفت: به‌منظور تقویت قدرت خرید مردم در نظر داریم فروش تمام خدمات بیمه ملت در قالب کارت‌های اعتباری صورت گیرد.  وی با بیان اینکه دارایی‌های بیمه ملت دارای ارزش‌افزوده خوبی است، یادآورشد: برای زمین کیش تصمیمات جدیدی اتخاذ شده که برای اجرای آن در حال مذاکره با سازمان منطقه آزاد کیش هستیم.  مدیرعامل بیمه ملت از افزایش سرمایه شرکت در سال ۹۸ خبر داد و گفت: سرمایه بیمه ملت به ۴۵۰ میلیارد تومان می‌رسد و ظرفیت قبولی اتکایی افزایش می‌یابد و برای استفاده درست از این مجوز با بیمه‌گران خارجی مانند شرکت‌های روسی در حال مذاکره هستیم.  صلاحی‌نژاد درباره تحقق سود پیش‌بینی شده در۹ ماهه امسال توضیح داد: به لطف تسعیر نرخ ارز سودی بیش از سود پیش‌بینی شده محقق شده است، اما به‌دنبال آن هستیم سودآوری‌ها از محل سرمایه‌گذاری‌ها باشد و با توجه به شرایط بازار سرمایه و آینده بورس امیدوارم سودآوری‌ها از محل سرمایه‌گذاری‌ها محقق شود. وی از تفکیک صورت‌های مالی بیمه‌های زندگی از غیرزندگی در بیمه ملت خبرداد و گفت: هرچند دانش فنی IFRS هنوز در کشور وجود ندارد، اما ساختارمالی و بدنه کارشناسی بیمه ملت این آمادگی را دارد تا استاندارد بین‌المللی چهار و هفده IFRS را اجرا کند.  صلاحی‌نژاد در خاتمه تاکید کرد: شفاف‌سازی صورت‌های مالی لازمه همکاری با بیمه‌گران خارجی است و گریزی از آن نیست.