رئیس‌جمهور آمریکا روز شنبه در توییتر نوشت: مکالمه طولانی و خوبی با شی رئیس‌جمهور چین داشتم. مذاکرات به‌خوبی پیشرفت می‌کند و اگر توافقی انجام بگیرد بسیار جامع خواهد بود و همه موضوع‌ها، بخش‌ها و نقاط مورد اختلاف را می‌پوشاند. مطبوعات چینی نیز اعلام کردند شی و ترامپ روز شنبه صحبت کردند و به نقل از شی نوشتند که گروه‌های مذاکره‌کننده هر دو کشور در تلاش برای اجرای توافقی هستند که با ترامپ حاصل شده است.قیمت طلا پنج درصد در دسامبر رشد داشته اما از ابتدای سال ۲۰۱۸ تاکنون حدود دو درصد کاهش داشته است.شاخص دلار آمریکا امسال که ارز آمریکا تحت‌تاثیر جنگ تجاری واشنگتن و پکن و تحکیم سیاست پولی آمریکا به دارایی مورد علاقه سرمایه‌گذاران تبدیل شد، ۶/ ۴ درصد رشد داشته است.

نرخ‌های بهره بالاتر به جذابیت طلا ضربه می‌زند؛ زیرا هزینه نگهداری این فلز که سوددهی ندارد افزایش پیدا می‌کند. طلا بیش از ۱۵ درصد از قیمت ۲/ ۱۳۶۵ دلار در آوریل افت کرده و در اوت تا مرز ۹۶/ ۱۱۵۹ دلار عقب‌نشینی کرد که پایین‌ترین قیمت در یک‌سال و نیم اخیر بود. این فلز ارزشمند از آن زمان حدود ۱۰ درصد رشد کرده است.به گفته تحلیلگران، به‌دلیل نگرانی‌ها نسبت به کندی رشد اقتصاد جهانی و افزایش نرخ‌های بهره، طلا احتمالا ضرری که از اواسط ژوئن داشت را جبران خواهد کرد و به محدوده ۱۳۰۰ تا ۱۳۵۰ دلار صعود خواهد کرد.در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری امسال بهترین عملکرد را داشت و به‌دلیل تقاضای بالا از سوی تولید‌کنندگان کاتالیزور خودرو در بحبوحه کمبود تولید، حدود ۱۸ درصد افزایش پیدا کرد. این فلز در مسیر ثبت سومین افزایش سالانه متوالی و چهارمین افزایش ماهانه متوالی قرار دارد.هر اونس نقره برای تحویل فوری ۳/ ۰ درصد افزایش یافت و به ۳۹/ ۱۵ دلار رسید. با این حال در سال ۲۰۱۸ بیش از ۹ درصد کاهش داشته است.

روزهای ناخوش بیت‌کوین

قیمت هر واحد بیت‌کوین به کمتر از ۳ هزار و ۹۰۰ دلار در هر واحد کاهش یافت و روند نزولی یک درصدی را تجربه کرد.به گزارش «ایبنا» به نقل از کوین تلگراف، قیمت ۲۰ ارز رمزنگار برتر جهان طی روز گذشته روند نزولی داشت و در این میان بیت‌کوین، محبوب‌ترین ارز رمزنگار جهان به کمتر از ۳ هزار و ۹۰۰ دلار در هر واحد رسید.در همین حال قیمت هر واحد بیت‌کوین با یک درصد کاهش روبه‌رو شد و در حدود ۳ هزار و ۸۸۰ دلار در هر واحد معامله شد. نگاهی به نمودار هفتگی بیت‌کوین نشان می‌دهد که قیمت فعلی آن همچنان کمتر از رقم ۴ هزار و ۲۷۱ دلار در روز دوشنبه هفته گذشته است.بر پایه این گزارش، مجموع سرمایه بازار تمام ارزهای رمزنگار در حال حاضر معادل تقریبا ۱۳۰ میلیارد دلار است و در هفته گذشته میلادی حدود ۳ میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داده است. همچنین ارزش مجموع سرمایه بازار ارزهای رمزنگار تقریبا ۱۷میلیارد دلار از روز دوشنبه دو هفته پیش به بعد که رقم ۱۴۷ میلیارد دلار ثبت شده بود، کمتر شده است.