در همین حال به دنبال خروج پروژه‌ای ارز رمزنگار از سوئیس به دلیل عدم دسترسی مناسب آنها به بخش بانکداری این کشور، انجمن بانکداران سوئیس دستورالعملی را برای بانک‌هایی که قصد همکاری با استارت‌آپ‌ها را دارند، منتشر کرد.

همچنین حدود ۵۳۰ استارت آپ بلاک چین در هاب سوئیس موسوم به «کریپتو ولی» در حومه زوریخ و زوگ قرار دارند. شرکت‌های بلاک‌چین نیازمند دسترسی به خدمات بانکداری سنتی برای انجام سپرده‌گذاری، پرداخت حقوق و انجام فعالیت‌های فاینانس روزمره هستند؛ اما بانک‌های سوئیسی ترس این را دارند که دسترسی این شرکت‌ها منجر به نقض قوانین ضد پولشویی و دیگر مقررات شود.

انجمن بانکداران سوئیس اعلام کرد بر این باور هستیم که با این خط مشی قادر به مذاکره بین بانک‌ها و شرکت‌های استارت‌آپ خواهیم بود و گفت‌وگو برای افتتاح حساب ساده‌تر خواهد شد. تاکنون از میان خیل عظیم بانک‌های سوئیسی فقط ۲۵۰ بانک اجازه سپرده‌گذاری معادل پول نقد ارزهای رمزنگار موسوم به عرضه اولیه سکه را به شرکت‌های بلاک چین داده‌اند.

همچنین «زد کی بی» چهارمین بانک بزرگ سوئیس حساب بیش از ۲۰ شرکت فعال در حوزه ارز رمزنگار را در سال گذشته میلادی مسدود کرد. از آنجا که برخی از شرکت‌هایی که مشغول به انجام عرضه اولیه سکه هستند، نظارت‌های مرتبط با ضد پولشویی را ندارند و این به معنی نقض این قوانین در بانک‌ها است.

انجمن بانکداران سوئیس در طرح خود اعلام کرد شرکت‌ها قوانین ضد پولشویی را برای عرضه اولیه سکه به فرانک سوئیس، یورو، دلار و دیگر ارزها به واسطه سرمایه‌گذاری به ارزهای رمزنگار رعایت کنند.این قوانین به بانک‌ها کمک می‌کند تا متوجه شوند چه ارزیابی‌هایی باید انجام بگیرد؛ ضمن اینکه این انجمن به شرکت‌های ارز رمزنگار و بلاک چین کمک خواهد کرد تا بدانند چه اطلاعاتی را باید به دست آورند و چه اقدامات لازمی را در پیش گیرند تا برای افتتاح حساب واجد شرایط باشند.همچنین در گوشه دیگری از جهان(آرژانتین)، اولین خودپرداز مخصوص پردازش عملیات‌های ارز رمزنگار در پایتخت آرژانتین نصب شد.

به گزارش «ایبِنا» به نقل از بیت کوینیست، بانک مرکزی‌ آرژانتین قوانین مرتبط با خودپردازها را در این کشور تسهیل بخشیده است. به موجب قوانین اصلاح شده، نصب خودپردازهایی که ارزهای رمزنگار را پردازش می‌کنند، تسهیل شده است. بر همین اساس، «آتنا بیت کوین» اولین خودپرداز طراحی شده برای تبدیل ارزهای رمزنگار در مراکز خرید در پایتخت آرژانتین نصب شده و قرار است به‌زودی تعداد بسیار زیادی از این نوع خودپردازها در بوئنوس‌آیرس نصب شوند.

همچنین مدیر «آتنا بیت کوین» در منطقه آمریکای لاتین گفت: به‌زودی ۱۲ دستگاه خودپرداز دیگر از این نوع در پایتخت آرژانتین نصب خواهد شد. این خودپردازها قادر به پردازش و عملیات بانکی بیت کوین و دیگر ارزهای رمزنگار از قبیل لیت کوین، اتریوم و بیت کوین کش هستند. در حال حاضر، ۸هزار ایستگاه پرداخت جدید بیت کوین در خواربارفروشی‌های کوچک آرژانتین وجود دارد.

بر پایه این گزارش به دنبال کاهش ارزش پزو آرژانتین، بسیاری از سرمایه‌گذاران این کشور و مردم عادی به دنبال تبدیل پزوهای خود به بیت‌کوین هستند. آرژانتینی‌ها در حال تبدیل بخش قابل توجهی از پزو خود به یک ارز باثبات‌تر یعنی بیت کوین هستند. بر همین اساس ثبات این ارز دیجیتال بیشتر از پزو است و آرژانتینی‌ها به سرعت در حال پیوستن به این حرکت هستند.