براساس این گزارش، این سامانه و دستگاه جانبی آن(VTM) با هدف امکان ارائه خدمات از راه دور به مشتریان، افزایش دامنه خدمات شبانه‌روزی بانک، گسترش شعب الکترونیکی و ارتقای رضایت‌مندی مشتریان، راه‌اندازی شده است. بانک پارسیان با راه‌اندازی این سامانه، عملا بهره‌برداری آنلاین از کارت هوشمند ملی را اجرایی کرده است.

درخشان‌نیا، رئیس سازمان ثبت احوال کشور در این مراسم با بیان اینکه بانک پارسیان یکی از بانک‌های پیشرو در نظام بانکی است، گفت: بانک پارسیان برای اولین بار در کشور از سامانه و تجهیزات با امکان احراز هویت آنلاین از طریق کارت هوشمند ملی رونمایی و بهره‌برداری از این کارت‌ها را اجرایی کرده است. معاون وزیر کشور، تصریح کرد: احراز هویت و بهره‌برداری از طریق سامانه و تجهیزات (VTM) بانک پارسیان، در ۳ مرحله است؛ که با قراردادن کارت ملی در (VTM) آغاز، سپس انطباق با اثرانگشت و در پایان با وارد کردن رمز کارت می‌توان امور بانکی موردنیاز را در شبانه‌روز از طریق آن انجام داد. این اقدام گام بلندی در توسعه خدمت‌رسانی به مردم و کاهش هزینه‌ها خواهد شد.

بنا بر این گزارش، از جمله تجهیزات سخت‌افزاری این سامانه، دستگاه VTM  است که  نسل جدید و پیشرفته‌ دستگاه‌های خودپرداز است که علاوه‌بر  ارائه تمام  خدمات خودپرداز  به مشتریان، از  قابلیت انجام بخش عمده‌ای از خدمات بانکی شعب و باجه‌های فیزیکی مانند افتتاح انواع حساب‌های بانکی، درخواست صدور و دریافت سپرده و صدور دسته‌چک به‌صورت الکترونیکی برخوردار است. در این سیستم، مشتری با قرار گرفتن در مقابل دستگاه، می‌تواند با متصدی بانکی، به صورت صوتی و تصویری (ویدئو کنفرانس)، ارتباط برقرار کرده، از او مشاوره و راهنمایی گرفته و تمام عملیات بانکی خود را با دستگاه مذکور به انجام برساند. احراز هویت، ارائه و تحویل مدارک شناسایی موردنیاز، ثبت اثر انگشت و امضای مشتری برای انجام هرگونه عملیات بانکی، از قابلیت‌های ویژه دستگاه وی‌تی‌ام است.

براساس این گزارش، در سامانه الکترونیک بانک پارسیان، مشتری می‌تواند علاوه‌بر انجام اقداماتی همچون درخواست رمز اینترنت بانک و تلفن بانک، انتقال وجه داخلی ‌(از سپرده)، انتقال وجه بین بانکی ‌(ساتنا و پایا)، اینترنت بانک، صدور کارت نقدی، از امکان درخواست‌های صدور و خرید کارت هدیه با مبلغ و طرح‌های دلخواه، صورت‌حساب سپرده، گواهی تمکن مالی و واگذاری چک بهره‌مند شود. ارائه خدمات مشاوره‌ای و راهنمایی به مشتریان از طریق ویدئو کنفرانس، درخواست صدور دسته‌چک، درخواست صدور مجدد دسته‌چک، پرداخت اقساط تسهیلات، اعلام مانده حساب، صورت‌حساب کارت، دریافت و پرداخت وجه نقد از دیگر مزیت‌های این سامانه  است.