به گزارش «ایبِنا» به نقل از پی‌تی‌آی، بانک توسعه سنگاپور در گزارشی اعلام کرد انتظار می‌رود رشد اقتصادی ۱۰ اقتصاد اصلی آسیا یعنی چین، هنگ‌کنگ، هند، اندونزی، مالزی، فیلیپین، سنگاپور، کره‌جنوبی، تایوان و تایلند تا سال ۲۰۳۰ میلادی به بیش از ۲۸ تریلیون دلار برسد.   در همین حال این بانک سنگاپوری برآورد کرد که تولید ناخالص داخلی این ۱۰ کشور آسیایی تا سال ۲۰۳۰ میلادی به ۳۵/ ۲۸ تریلیون دلار برسد؛ درحالی‌که تولید ناخالص داخلی آمریکا ۳۳/ ۲۲ تریلیون دلار خواهد بود. بانک توسعه سنگاپور اعلام کرد این شرایط برای سرمایه‌گذاری در آسیا نه کافی و نه ضروری است و به‌طور کلی سرمایه‌گذاری به‌ویژه با چشم‌انداز افق بلندمدت نمی‌تواند بر پایه یک شاخص باشد.   به‌طور کلی چشم‌انداز اقتصادی آسیا روشن است؛ اگرچه برخی از کشورهای این منطقه با موضوعات رایجی از جمله تغییرات اقلیمی، افزایش نابرابری، وخیم‌تر شدن فضا برای تجارت و اختلال فناوری که می‌تواند رشد اقتصادی را کاهش دهد، روبه‌رو می‌شوند.

بانک توسعه سنگاپور اعلام کرد برخی از پویایی‌هایی که از توسعه اقتصادی در میان کشورهای آسیایی حمایت می‌کردند در دهه‌های اخیر تضعیف شده‌اند؛ ضمن اینکه تغییرات زیادی در فضای بین‌الملل وجود دارد.  

این بانک سنگاپوری در گزارش خود آورده که جمعیت جوان چالش‌هایی را در  ارتباط با اشتغالزایی با توجه به سطح بالای بیکاری در برخی از کشورهای آسیایی ایجاد می‌کند که منجر به ایجاد چالش اقتصادی، اجتماعی و سیاسی می‌شود. کشورهایی مانند هند و فیلیپین نیاز به تمرکز بالا روی اشتغالزایی برای جمعیت جوان خود دارند و از طرفی هم کشورهای سالخورده مانند سنگاپور، ژاپن و چین می‌توانند این مشکل را با به‌کارگیری فناوری‌های نوین حل کنند.