رئیس‌کل بانک مرکزی در این مصاحبه کوتاه با تاکید بر این نکته که این بانک در جریان اطلاع‌رسانی با هیچ محدودیت و فشاری روبه‌رو نبوده است، ادامه داد: ما با شفافیت کامل، اطلاعات لازم را اطلاع‌رسانی کرده‌ایم و اخیرا نیز بنابر تقاضای دادستان محترم تهران، فهرست کامل کلیه ارزهای تامین شده، برای ایشان ارسال شده است. مع الوصف بنا بر ملاقاتی که با دادستان کل کشور داشتم، این لیست برای ایشان نیز ارسال شد. سیف همچنین افزود: دادستان کل کشور یکی از اعضای فعال و موثر شورای پول و اعتبار است و از اقدامات اصلاحی بانک مرکزی به‌صورت جدی حمایت می‌کنند. ضمن آنکه با توجه به حضور مستمر ایشان در جلسات و مباحث مطروحه در شورا و نیز گزارش‌های تفصیلی که در اختیارشان قرار می‌گیرد، در جریان تصمیمات و سیاست‌گذاری‌ها قرار دارند. خوشبختانه بانک مرکزی همانند همیشه، در این مورد نیز با شفافیت و دقت نظر عمل کرده است.

رئیس‌کل درخصوص صدور قرار سنگین‌ترین وثیقه تاریخ ایران برای متهم نخست پرونده ثامن‌الحجج افزود: بانک مرکزی در دوره جاری با شناخت دقیق از بازار پولی و بانکی و مخاطرات موجود در آن، با جدیت تمام سامان‌دهی بازار غیرمتشکل پولی و مبارزه با فساد را در اولویت اول امور خود قرار داد و از همان روز نخست، اهتمام من و همکاران پرتلاشم در این بانک، حل قطعی معضل پیچیده و دامنه‌دار موسسات غیرمجاز بود. رئیس شورای پول و اعتبار همچنین افزود: مقابله با فساد سازمان‌یافته که ریشه در چند دهه گذشته دارد، بدون هرگونه اثرپذیری از موانع و سنگ‌اندازی‌ها استمرار داشته و در این مدت، من و همکارانم بدون توجه به تبعات به راهمان ادامه داده‌ایم. او با ابراز خشنودی از ریشه‌کن شدن تمامی موسسات غیرمجاز شناخته شده تاکید کرد: خداوند متعال را شاکرم که در این مسیر به ما توفیق داد تا در برابر فشار و تهدیدها ایستادگی کرده و یکبار برای همیشه این مخاطره بزرگ را از پیش‌رو برداریم.

سیف که ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی را نقطه عطفی در تاریخ بانک و بانکداری کشور می‌داند، افزود:‌ امروز به حول‌وقوه الهی، ریشه‌های این فساد در حال خشکیدن است. گرچه در جریان ساماندهی‌غیرمجازها متحمل آسیب‌های جدی نیز شدیم، ولی این‌ جراحی بزرگ و پرهزینه با تاکیدات مقام معظم رهبری مدظله العالی و با حمایت رئیس‌جمهور محترم و مساعدت قوه‌قضائیه، نهادهای امنیتی و انتظامی صورت گرفت که این همراهی‌ها شایسته قدردانی است چون اگر این عمل به سال‌های بعد موکول می‌شد، تبعات و اثرات جانبی منفی آن به مراتب بیشتر بود. البته در آخرین مرحله، تصمیم‌گیری‌های بجا و بهنگام نمایندگان محترم سه قوه و تاییدات سران محترم قوا بسیار موثر و راهگشا بوده است.