عباس اشرف‌نژاد در گفت‌وگویی با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۷ از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، حرکت در مسیر مورد اشاره را از برنامه‌های بلندمدت بانک تجارت عنوان کرد و گفت: چه در چند سال اخیر که با نام اقتصاد مقاومتی سپری شد و چه در سال حمایت از کالای ایرانی همواره تلاش کردیم در بخش تخصیص منابع و تجهیز بنگاه‌های فعال کشور، مقوله‌های مهمی همچون «کارآفرینی و اشتغال»، «اقتصاد دانش‌بنیان»، «اقتصاد مقاومتی»، «افزایش تولید و صادرات» و در نهایت «حمایت از کالای ایرانی» را مدنظر قرار دهیم.

معاون مدیرعامل بانک تجارت در امور اعتباری، اقدامات این بانک در بخش اعطای تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط را این گونه تشریح کرد: در سال ۱۳۹۶ تعداد ۲۱۷۳ بنگاه کوچک و متوسط (ثبت‌نام شده در سامانه بهین‌یاب وزارت صنعت، معدن و تجارت) از بانک تجارت تسهیلات دریافت کردند و این آمار در دو ماه ابتدای سال‌جاری ۷۶ مورد است.

اشرف‌نژاد خاطر نشان کرد: بانک تجارت در بخش تسهیلات خرید خودرو و کالای ایرانی نیز در مجموع در سال ۱۳۹۶ و دو ماهه ابتدای سال‌جاری بیش از ۸۳ هزار مورد تسهیلات به مبلغ بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال اعطا کرده است. عضو هیات‌مدیره بانک تجارت درخصوص برآیند تسهیلات اعطایی این بانک در بازه زمانی مذکور یادآور شد: خوشبختانه با رعایت بهداشت اعتباری و کنترل بهینه مصارف تسهیلاتی بانک تجارت موفق شدیم زمینه ایجاد بیش از ۱۳ هزار و ۳۰۰ شغل را در کشور فراهم کنیم که البته تا پایان سال‌جاری در جهت افزایش هرچه بیشتر این رقم برنامه‌های مدونی داریم.

وی افزود: در مجموع باید اشاره کنم که در سال ۱۳۹۶ و دوماهه ابتدایی سال‌جاری بیش از ۱۶۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک تجارت پرداخت شده که این آمار مجموع دو بخش تامین سرمایه در گردش و سرمایه ثابت را شامل می‌شود. این بانک همچنین در بازه زمانی ابتدای سال ۱۳۹۶ تا پایان خردادماه به بیش از ۱۶۰ هزار متقاضی، مجموعا مبلغ حدود ۱۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و خرید جهیزیه پرداخت کرده است.

اشرف‌نژاد در ادامه به برنامه‌های بانک تجارت در حوزه پیگیری و وصول مطالبات اشاره کرد و گفت: متاسفانه طی سال‌های اخیر شبکه بانکی کشور بنا به دلایل کلان اقتصادی از جمله تحریم و نوسانات نرخ سود و حباب نرخ ارز دچار مشکلاتی در بخش وصول مطالبات خود از شرکت‌های دولتی و غیردولتی شده است و بانک تجارت نیز بر همین قاعده با محدودیت‌هایی در تخصیص منابع خود روبه‌رو شده که در این راستا برنامه ویژه‌ای برای پیگیری و وصول مطالبات به اجرا درآمده است.

معاون مدیرعامل بانک تجارت با اشاره به جزئیات برخی اقدامات این بانک در حوزه وصول مطالبات افزود: در این حوزه برون‌سپاری و استفاده از توان متخصصان خارج از بانک را مدنظر قرار دادیم و با کمک شرکتی با عنوان پیگرد صادق، به‌طور تخصصی و ویژه مطالبات معوق بانک را در جهت تعیین تکلیف نهایی تحت پیگیری قرار دادیم. تدوین مجلد سیاست‌های کاهش مانده مطالبات، ابلاغ اهداف و برنامه‌های سالانه این حوزه، تشکیل کمیته عالی وصول مطالبات، استفاده از سیستم هشدار انتقال مطالبات به سرفصل‌های مطالباتی بالاتر، بررسی و رصد روزانه مانده مطالبات و بهینه سازی بخشنامه‌های مرتبط از دیگر برنامه‌های بانک تجارت در کاهش مطالبات به‌شمار می‌روند. وی در همین خصوص اضافه کرد: در سال ۱۳۹۶ حدود ۳۱۷ پرونده تسهیلاتی بانک تجارت به سرفصل مطالباتی وارد شد که تعداد ۱۱۸ مورد آنها با پیگیری‌های مستمر تعیین تکلیف شدند و ۱۲۹ پرونده نیز تحت پیگیری و اقدام به‌منظور تعیین تکلیف و تسویه بدهی قرار گرفته است.

نایب رئیس هیات‌مدیره بانک تجارت در پایان این گفت‌وگو با اشاره به برنامه ویژه بانک تجارت برای خروج از موضع زیان و ورود به وضعیت سودآوری سهام بانک تجارت تاکید کرد: مدیران ارشد بانک تجارت و مجموعه کارکنان این بانک با وجود شرایط ویژه اقتصادی کشور و تنگناهای موجود، همواره بر این موضوع متعهدند که تمامی فرآیندهای عملیاتی خود را در راستای حفظ منافع سهامداران و مشتریان قرار داده و برای توسعه بانک تجارت به‌عنوان بانکی حرفه‌ای و سودآور، تمامی انرژی و توان خود را به‌کار گیرند.