به گزارش روابط عمومی بانک ملت، علی‌اکبر صابریان در این مراسم با تبریک روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی و همچنین فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: روابط عمومی یک شغل نیست؛ بلکه یک رسالت است و فلسفه وجودی آن، شنیدن صدای ذی‌نفعان است. وی روابط عمومی را چشم، گوش و زبان سازمان خواند که ورود و خروج اطلاعات از کانال آن صورت می‌گیرد.

مدیر روابط عمومی بانک ملت، روابط عمومی را فرا ارتباط، یعنی چیزی بیشتر از ایجاد ارتباطات دانست و ادامه داد: جایگاه روابط عمومی در متن و نه حاشیه و در قلب و دل هر سازمان و متصل به مدیریت است و مدیران روابط عمومی، نزدیک ترین افراد به بالاترین مقام سازمان هستند و نقش دستیار ارشد مدیران را ایفا می‌کنند تا با مدیریت اطلاعات، از بحران‌ها پیشگیری یا از بروز آنها جلوگیری کنند. صابریان با تاکید بر ضرورت به روز بودن روابط عمومی و صاحب سبک بودن آن در تحقیق و پژوهش، اضافه کرد: دستیابی به‌عنوان روابط عمومی برتر در بین بانک‌های خصوصی چشم‌انداز روابط عمومی بانک ملت است. وی پررنگ شدن چند ویژگی را برای تحقق این هدف مهم خواند و گفت: مشاور حرفه‌ای و امین مدیرعامل بودن، پاسخگو بودن به انتظارات، متفاوت بودن در ارتباط با رسانه، تاثیرگذار بودن در تعاملات سازمانی و اخذ جایگاه ممتاز در گروه مالی ملت از جمله این ویژگی‌ها است. مدیر روابط عمومی بانک ملت، به ماموریت‌های این اداره کل در سال‌جاری نیز اشاره کرد و ادامه داد: این ماموریت‌ها شامل شناسایی و مدیریت افکار عمومی، تلاش برای حضور موثر در رسانه‌ها، حفظ و ارتقای برند و تسریع در دستیابی به مقاصد گروه مالی ملت است. صابریان ادامه داد: سیاست‌های روابط عمومی در سال‌جاری شامل تخصیص بهینه منابع برای تبلیغات، هدفمند کردن مقاصد و ماموریت‌ها، بهبود ارتباطات، سازماندهی علمی فعالیت‌ها، افزایش انسجام گروهی و کارآیی، بهره‌گیری از مشاوران و متخصصان بیرونی و تاثیرگذاری در تعاملات سازمان تعیین شده است.

وی راهبرد روابط عمومی را ظرفیت‌سازی، فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی و خاطره‌سازی ذکر کرد و افزود: به همین منظور ۸۰ پروژه طراحی و بین کارکنان توزیع شده است. مجتبی مالکی، استاد دانشگاه و عضو شورای رسانه بانک ملت نیز در سخنانی، رویکردهای نوین در روابط عمومی را تشریح کرد: روابط عمومی با اطلاع‌رسانی به‌هنگام خود می‌تواند به مدیران در اتخاذ تصمیمات درست یاری برساند و سرعت دستیابی به اهداف تعیین شده را افزایش دهد. وی حرفه‌ای بودن، علمی بودن و دیجیتال بودن را از مشخصات روابط‌عمومی‌های پیشرو دانست و افزود: بسترسازی، برجسته‌سازی، فرهنگ‌سازی، اعتمادسازی، سخنگویی، نفوذ در افکار عمومی، اطلاع‌رسانی، تبلیغ و ترغیب، هوشمندسازی و استفاده از تکنولوژی‌های نوین، رویکردهای جدید روابط عمومی است.