به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، هشتمین اجلاس مدیران و روسای شرکت‌های بزرگ و خدماتی نمونه سراسر کشور با عنوان «اجلاس روسای آیتک» با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، مدیران‌عامل و روسای شرکت‌های مختلف بخش خصوصی و برخی مدیران و کارشناسان بانک‌ها در محل سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد و طی آن با ٢ تندیس و یک لوح، خدمات مجموعه بانک صادرات ایران در دسترسی آسان و امن به خدمات بانکداری الکترونیک، نشان ملی مدیریت ایرانی، داشتن شهرت و اعتبار در ارائه خدمات نوین بانکی و ارتباط خلاق و توسعه محور در حوزه بانکداری مورد تقدیر قرار گرفت.

بنا بر این گزارش، دکتر میرزا بابا مطهری‌نژاد، سخنگوی این اجلاس با بیان اینکه محورهای مورد ارزیابی برای برگزاری هشتمین دوره اجلاس روسای آیتک، برگرفته از موارد مطرح‌شده از سوی موسسه بین‌المللی ICS GROUP است، مولفه‌های شاخص در ارزیابی شرکت‌های حاضر در این اجلاس را «نگاه از بیرون» به سازمان، رفع موانع تولید، بررسی سطح تولید و اشتغال، سطح اعتماد مشتری و سطح خدمات عنوان و تاکید کرد که نتایج این اجلاس تحت‌نظارت یک سازمان بین‌المللی به‌دست آمده است.

در این اجلاس همچنین صادق نجفی معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، تامین مالی، نوسازی صنایع و بازاریابی را ٣ ضلع مثلث تولید و تجارت برشمرد و تاکید کرد که تمامی امکانات باید در اختیار تولید قرار بگیرد. وی گفت: کارآفرین باید مانند یک فرمانده جهادی در نظر مردم نقش‌آفرینی کند. همچنین علی سرزعیم، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی نیز در این اجلاس از اعلام آمادگی برای فروش شرکت‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به متقاضیان و کارآفرینان متخصص خبر داد.

دکتر حسینی، معاون سازمان سرمایه‌گذاری‌های خارجی وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز سخنران دیگر این نشست بود که ضمن اشاره به بهبود رتبه اعتباری ایران از ٧ به ٥، دستیابی به نرخ رشد ٨ درصدی در برنامه ششم توسعه را منوط به مشارکت جدی بخش خصوصی دانست و از کارآفرینان خواست مشارکت جدی‌تری در تحقق اهداف برنامه‌های اشتغال‌زایی دولت و استفاده از سرمایه‌گذاری‌های خارجی جلب‌شده پس از برجام، داشته باشند.