به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین، در مراسم معارفه مدیرعامل جدید این بانک که با حضور اعضای هیات‌مدیره و مدیران بانک اقتصادنوین برگزار شد، محمد صدرهاشمی‌نژاد، بنیان‌گذار این بانک ضمن اشاره به معرفی مدیرعامل جدید بانک اقتصادنوین گفت: امروز پس از ۱۶ سال فعالیت بانک اقتصادنوین به‌عنوان طلایه‌دار بانکداری خصوصی کشور نماد سلامت در نظام بانکی به‌شمار می‌رود. وی به تفکر حاکم بر بانک اقتصادنوین اشاره کرد و گفت: تفکر حاکم بر بانک اقتصادنوین کاملا منطبق با استانداردهای بخش خصوصی و مدیریت این بخش تدوین شده و غیر قابل تغییر است. همچنین بانک اقتصادنوین می‌کوشد که به‌طور کامل با استانداردهای بین‌المللی به کار خود ادامه دهد.سیامک دولتی، رئیس هیات‌مدیره بانک اقتصادنوین نیز در این مراسم ضمن اشاره به نقش موثر اعضای هیات‌مدیره این بانک در ماه‌های گذشته در پیشبرد اهداف این بانک گفت: با تلاش همکاران، بانک اقتصادنوین توانست روزهای سخت گذشته را به خوبی پشت سر بگذارد.

وی در ادامه به لزوم تلاش بیشتر اعضای گروه اقتصادنوین در پیشبرد اهداف اشاره کرد و گفت: تمامی اعضای گروه مالی اقتصادنوین در پیشبرد و تحقق اهداف نقش موثر و تعیین‌کننده‌‌ای ایفا می‌کنند. رشد و تعالی بانک در گرو تلاش تک‌تک اعضای گروه اقتصادنوین است. در ادامه این مراسم هادی دادمان، قائم‌مقام شرکت توسعه صنایع بهشهر نیز ضمن قدردانی از همه کارکنان بانک اقتصادنوین گفت: با انتصاب مدیرعامل سرعت پیشرفت، سودآوری و خدمت‌رسانی بانک اقتصادنوین افزایش خواهد یافت.وی افزود: امروز همه دغدغه سهامداران بانک اقتصادنوین پیشرفت این بانک است و برای دستیابی به این مهم وفاق مثال‌زدنی در بین سهامداران عمده بانک شکل گرفته است.نصرت‌اله روشن‌ضمیر، سرپرست بانک اقتصادنوین نیز ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در این بانک در ماه‌های اخیر گفت: همدلی مثال‌زدنی در بین همکاران بانک حاکم است و این مهم در نهایت زمینه را برای موفقیت بانک فراهم خواهد کرد.

وی افزود: توجه به درآمدهای کارمزدی از اهداف اصلی بانک به‌شمار می‌رود که برای تحقق این هدف برنامه‌های عملیاتی مدونی تدوین شده است. در ادامه این مراسم علیرضا بلگوری مدیرعامل بانک اقتصادنوین نیز در سخنانی ضمن تشریح برنامه‌های آینده این بانک گفت: وفاق و همدلی، افزایش سهم از بازار، شفافیت عملیات بانکی بر مبنای سودآوری پایدار مهم‌ترین برنامه‌های بانک اقتصادنوین در کوتاه‌مدت خواهد بود. وی افزود: لازمه تحقق افزایش سودآوری بانک اقتصادنوین سرعت بخشی در تصمیم‌گیری‌ها و جاری‌سازی رویکرد هزینه - منفعت در نظام تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری بانک به‌خصوص در مسایل مربوط به مشتریان است. مدیرعامل بانک اقتصادنوین تغییرات در رویکردهای سنتی را عاملی برای سرعت بخشی توسعه در سازمان دانست و گفت: صنعت بانکداری نمی‌تواند ادامه دهنده روش‌های سنتی باشد؛ زیرا نیاز مشتریان این بخش در حال تغییر و به روز شدن است. در چنین ساختاری لازم است بانک اقتصادنوین نسبت به پیاده‌سازی روش‌های نوین مدیریت و معرفی محصول اقدام کند. وی در ادامه به لزوم ایجاد تحول در مدل کسب و کار بانک اشاره کرد و گفت: این تحول جز با بهره‌مندی از نظرات همکاران و همگام‌سازی بانک با شرایط نوین بازار محقق نخواهد شد.

براساس این گزارش، علیرضا بلگوری فارغ‌التحصیل رشته حسابداری از دانشگاه علامه طباطبایی در مقطع کارشناسی ارشد است و پیش از این مسوولیت‌های اجرایی متعددی در سطوح عالی نظام بانکی داشته که از جمله آن می‌توان به عضویت در هیات‌مدیره بانک مسکن، رئیس کمیته ریسک و رئیس کمیته منابع و مصارف و کمیته حسابرسی داخلی بانک مسکن، نایب رئیس و عضو هیات‌مدیره شرکت گروه مالی مسکن، عضو هیات‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی، رئیس هیات‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری مسکن، عضو هیات‌مدیره شرکت پایدار ایرانیان، عضو هیات‌مدیره شرکت ساماندهی مطالبات معوق، عضو هیات‌مدیره شرکت خدمات پشتیبانی بانک اقتصادنوین و معاون مدیرعامل بانک اقتصادنوین در امور وصول و حقوقی اشاره کرد. از دیگر سوابق مدیرعامل بانک اقتصادنوین می‌توان به عضویت در هیات‌مدیره شرکت خدمات ارزی و صرافی بانک اقتصادنوین، مدیر مالی و خزانه بانک اقتصادنوین، مدیر مالی بانک پارسیان، عضو هیات‌مدیره شرکت صرافی بانک پارسیان، مدیر مالی شرکت ایران سازه، رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت مهندسان مشاور ایوان بهشت اشاره کرد.