بر این اساس، بانک ملت انواع خدمات خرد و خدمات ویژه بانکداری الکترونیک، خدمات اعتباری، خدمات سرمایه‌گذاری، تامین سرمایه و کارگزاری و همچنین انواع خدمات ارزی را به گروه صنعتی گلرنگ ارائه خواهد داد.مدت اعتبار این تفاهمنامه سه سال تعیین شده است که با توافق طرفین قابل‌تمدید خواهد بود. بیگدلی، مدیرعامل بانک ملت در مراسم امضا و تبادل این تفاهمنامه با ابراز خرسندی از امضای نخستین تفاهمنامه در مسوولیت جدید با گروه صنعتی گلرنگ، اظهار کرد: بانک ملت با توجه به توانمندی‌های خود در بخش نیروی انسانی و زیرساخت‌های اعتباری و فناوری اطلاعات، می‌تواند شرکت‌های بزرگی همچون گروه گلرنگ را از لحاظ مالی مورد حمایت قرار دهد. وی با اظهار امیدواری نسبت به افزایش تعاملات فی ما بین با امضای این تفاهمنامه، یادآور شد: تفاهمنامه یک رفتار برد-برد است که می‌تواند به تداوم و تقویت این ارتباط بینجامد ضمن اینکه تجربه ثابت کرده است که تعاملات یکطرفه، عمر زیادی نخواهد داشت.

مدیرعامل بانک ملت از گروه صنعتی گلرنگ به‌عنوان یک مجموعه خوشنام یاد کرد و افزود: بانک ملت در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، تلاش در راستای تحقق این شعار، ایجاد اشتغال و حمایت از بنگاه‌های تولیدی را وظیفه خود می‌داند تا بتواند بیش از پیش در این عرصه نقش‌آفرینی کند. وی خواستار ارائه گزارش‌های ماهانه از روند اجرای این تفاهمنامه شد و گفت: با گذشت زمان می‌توان فصل‌های جدید همکاری را به مفاد این تفاهمنامه اضافه کرد.دکتر بیگدلی با بیان اینکه خوشبختانه مجموعه گلرنگ در ایفای تعهدات بانکی خود سابقه درخشانی دارد، آمادگی بانک ملت را برای ارائه تسهیلات ارزی و حمایت از صادرات این مجموعه بزرگ تولیدی اعلام کرد.  مدیرعامل گروه صنعتی گلرنگ نیز با قدردانی از همکاری‌های بانک ملت در طول سالیان گذشته، اظهار کرد: ارتباط بین این گروه و بانک بسیار صمیمانه و براساس منطق است که امیدواریم با انعقاد این تفاهمنامه، بر چابکی و انعطاف‌پذیری آن افزوده شود.

بهمن اسکندری، معاون مدیرعامل در امور بانکداری شرکتی و تجاری بانک ملت نیز در این جلسه مشتریان ارزنده را شرکای تجاری و این بانک را حامی‌مالی آنها خواند و گفت: گروه صنعتی گلرنگ از مشتریان قدیمی ‌بانک ملت است که سالیان متمادی با این بانک در تعامل است و از مشتریان بسیار کم ریسک بانک محسوب می‌شود. وی دارابودن سهم خوب در بین شرکت‌های صنایع شوینده، مواد غذایی و دارویی، کسب‌و‌کارهای نوآورانه و فعالیت‌های چندمنظوره را از ویژگی‌های گلرنگ خواند و گفت: این مجموعه با ۴۵ شرکت، ۱۸ هزار شغل مستقیم در کشور ایجاد کرده است که امیدواریم با امضای تفاهمنامه، سطح تعاملات فی‌مابین بیش از پیش تقویت شود.