بورسی‌‌‌شدن استارت‌آپ‌‌‌ها، علاوه بر ایجاد فرصت‌‌‌های سرمایه‌گذاری جدید برای مردم، خروج سرمایه‌گذاران خطرپذیر را تسهیل و موانع رشد این‌‌‌گونه شرکت‌ها را برطرف می‌کند؛ اما بدون‌‌‌شک حساسیت‌های موجود پیرامون استارت‌آپ‌‌‌ها و نبود تجربه کافی در عرضه اولیه آنها، پذیرش این شرکت‌ها در بازارهای بورس و فرابورس را با چالش‌‌‌هایی مواجه کرده است. عرضه اولیه تپسی نقطه‌عطفی در پذیرش استارت‌آپ‌‌‌ها در بورس و فرابورس است که می‌‌‌تواند سبب آشنایی بازار سرمایه با ادبیات صنعت اقتصاد دیجیتال شود و زمینه‌‌‌ساز ورود سایر شرکت‌های استارت‌آپی به بورس و فرابورس باشد.

چالش‌‌‌های موجود در عرضه اولیه استارت‌آپ‌‌‌ها و ابهامات در پذیرش آنها، نگاه‌‌‌های موشکافانه زیادی را معطوف گزارش ارزش‌گذاری سهام تپسی کرده است. طبیعتا بخشی از فرآیند آگاهی‌بخشی و ابهام‌زدایی سرمایه‌گذاران در خصوص فضای استارت‌آپی تپسی، از طریق گزارش ارزش‌گذاری حاصل خواهد شد. گزارش ارزش‌گذاری ارائه‌‌‌شده، همه‌جانبه بوده و در آن سعی شده است به تمامی موارد حائز اهمیت در ارزش‌گذاری توجه شود؛ اما نقاط ابهامی در این گزارش به چشم می‌‌‌آید که رعایت آنها موجب ارائه بهتر گزارش ارزش‌گذاری می‌شود.  باتوجه به ماهیت فعالیت تپسی می‌توان گفت، تغییرات قیمت بنزین و تغییرات حمل‌ونقل شهری از جمله عوامل موثر بر ارزش‌گذاری خواهد بود که می‌‌‌تواند پیش‌بینی جریانات نقدی این استارت‌آپ را تا حد زیادی تحت‌الشعاع قرار دهد و آن را با ریسک زیادی مواجه کند که در گزارش، توجه زیادی به این موضوع نشده است.

همچنین ابهاماتی در خصوص نحوه محاسبه مخارج سرمایه‌‌‌ای در گزارش دیده می‌شود. خلأ پیش‌بینی ترازنامه در گزارش نیز از اعتبار محاسبات می‌‌‌کاهد و در خصوص مفروضات و نرخ رشدهای به کار رفته در گزارش ارزش‌گذاری، توضیحات زیادی ارائه نشده که بعضا خواننده گزارش را با ابهاماتی روبه‌رو می‌کند.  با توجه به نبود شرکت مشابه تپسی در بازار بورس و فرابورس، طبیعی است که ارزش‌گذاری به روش ضرایب با چالش‌‌‌هایی همراه باشد؛ اما مقایسه تپسی با شرکت‌هایی نظیر لیفت و اوبر، محاسبات را با خطاهایی همراه می‌کند. پیش‌بینی درآمدهای عملیاتی بدون توجه کافی به بازار تاکسی اینترنتی کشور صورت گرفته است و با توجه به ریسک‌‌‌های موجود پیرامون شرکت، می‌‌‌توان نرخ تنزیل را بالاتر از میزان منظورشده در گزارش، لحاظ کرد. همچنین پیش‌بینی دارایی‌‌‌های مشهود و نامشهود طی سال‌های آتی، با افزایشی همراه نیست که باتوجه به ماهیت فعالیت شرکت و در حال توسعه بودن آن، دور از ذهن است.