شماره روزنامه ۴۴۷۷
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۴۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار باشگاه اقتصاددانان - روزنامه شماره ۴۴۷۷

 • اولویت‌های شهردار آینده

  با وجود پیشرفت‌هایی در توسعه شهر تهران، این کلان‌شهر با مشکلات و معضلات پیچیده‌ای مانند بافت‌های فرسوده، آلودگی هوا، مشکلات ترافیکی، ضعف حمل و نقل عمومی، معماری نامانوس شهری، ساخت‌وساز غیرایمن و نظایر آن مواجه است.علاوه بر مشکلات گسترده این کلان‌شهر، برخی رویه‌ها و شیوه‌های غیراصولی حاکم بر مدیریت شهری نیز هزینه اصلاح و ارتقای مدیریت شهری را افزایش داده است. در این میان سوال اصلی آن است که شهردار جدید پایتخت به‌عنوان انتخاب سوم شورای شهر پنجم در یک سال‌و‌نیم گذشته، چه مسیری را باید طی کند؟
 • اصلاح ساختار مالی

  حمید آذرمند پژوهشگر اقتصادی
  شهر تهران با وجود برخی پیشرفت‌ها، همچنان با مشکلات و چالش‌های بزرگ و پیچیده‌ای مانند بافت‌های فرسوده، آلودگی هوا، مشکلات ترافیکی، ضعف حمل‌و‌نقل عمومی، معماری نامانوس شهری، آسیب‌پذیری بالا در برابر سوانح، ساخت‌وسازهای غیرایمن، بدهی‌های انباشته، عدم‌شفافیت مالی و نظایر آن مواجه است.
 • «آلزایمر» در مدیریت شهری

  دکتر میثم بصیرت عضو هیات علمی دانشکده شهرسازی دانشگاه تهران
  آلزایمر یا بیماری فراموشی، یک نوع اختلال عملکرد مغزی است که به تدریج توانایی‌های ذهنی بیمار تحلیل می‌رود. این اختلال معمولا به تدریج ایجاد شده و پیشرفت می‌کند.در ابتدا اختلال حافظه به وقایع و آموخته‌های اخیر محدود می‌شود، ولی به تدریج خاطرات قدیمی هم آسیب می‌بینند.
 • «شهریاری» یا «خانه‌داری»؟

  دکتر علی دشتی حقوقدان
  شهرداری که شهریاری نکند/ بس نپاید که خانه داری بکند

بیشتر