آرشیو روزنامه شماره ۵۱۴۰ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۵۱۴۰

 • قربانیان بازار کار پس از پاندمی

  دنیای‌اقتصاد: چگونه سیاست‌های حفظ اشتغال می‌تواند در کاهش خسارات و تسکین اثرات نابرابر شوک همه‌گیری بر نیروی کار، موثر واقع شود؟ معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق تهران با استناد به ارزیابی‌های صندوق بین‌المللی پول به این سوال پاسخ داده است. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که به‌رغم سازگاری‌های چشمگیر و حمایت‌های سیاسی قابل توجهی که در بسیاری از اقتصادها انجام شده، آشفتگی اقتصادی و جابه‌جایی بازار کار ناشی از شوک همه‌گیری «کووید- ۱۹»، همچنان ادامه دارد و تاثیر نابرابری بر کارکنان داشته است. جوانان و افراد کم مهارت که قبلا نیز نرخ بیکاری بالاتری داشتند، بیش از سایرین تحت‌تاثیر همه‌گیری قرار گرفته‌اند.
 • جزئیات اصلاح فرآیند مجوزدهی

  دنیای اقتصاد: معاون طرح و برنامه وزارت صمت با تاکید بر اهمیت بهبود فضای کسب و کار در رشد اقتصادی کشور، کوتاه کردن فرآیند صدور مجوز را موجب توسعه سرمایه‌گذاری در بخش تولید عنوان کرد و از پیگیری وزارت صمت برای اجرای مصوبات و قوانین موجود در راستای حصول این مهم خبر داد.
 • مصوبه‌ای برای تنظیم بازار ماه رمضان

  دنیای‌اقتصاد: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از برنامه‌ریزی برای توزیع ۲۴۳ هزار تن کالای اساسی به قیمت مصوب برای تنظیم بازار ماه رمضان خبر داد.
 • کارنامه ۹۹ ورود کالاهای اساسی

  دنیای اقتصاد: متولیان گمرک کشور جزئیات ورود کالاهای اساسی در سال ۹۹ را اعلام کردند؛ مطابق آمارها بیش از ۲۳ میلیون و ۱۰۷ هزارتن کالای اساسی به ارزش ۱۲ میلیارد و ۲۹ میلیون و ۱۳ هزار و ۳۰۵ دلار از گمرکات در سال گذشته ترخیص شد.
 • تشکیل ۱۱۷ میلیارد تومان پرونده تخلف برای ۵۷۳ مرغداری

  دنیای‌اقتصاد: معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: برای ۵۷۳ مرغداری ۱۱۷ میلیارد تومان پرونده تخلف به دلیل احتکار یا عرضه خارج از شبکه تشکیل شده است.
 • مصوبه ستاد کرونا درباره تعطیلی اصناف را بارها ابلاغ کرده‌ایم

  دنیای‌اقتصاد: دبیرکل اتاق اصناف ایران با بیان اینکه بارها مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا را به صنوف ابلاغ کرده‌ایم، گفت: کلیه صنوف و مشاغل گروه شغلی ۲، ۳ و ۴ در شهرهای قرمز تعطیل هستند.
 • ناچار به افزایش قیمت مرغ بودیم

  دنیای‌اقتصاد: معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای جبران افزایش هزینه تولید مرغ و پایداری تولید، ناگزیر به افزایش قیمت شدیم. به گزارش صدا و سیما؛ امید گیلان پور در یک برنامه تلویزیونی افزود: افزایش در عواملی مانند دستمزد، هزینه حمل و نقل، بستر پرورش و افزایش قیمت واکسن و دارو‌ها که حدود ۴۰درصد هزینه تولید مرغ را تشکیل می‌دهند موجب شد برای پایداری تولید، قیمت مرغ را افزایش دهیم.
 • تعیین تکلیف قیمت گندم تا‌ یک هفته آینده

  دنیای‌اقتصاد: وزیر جهاد کشاورزی گفت: نگرانی‌های خود در خصوص قیمت گندم را با رئیس‌جمهور در میان گذاشته‌ام که امیدواریم تا‌ یک هفته دیگر، تکلیف قیمت گندم مشخص شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم، کاظم خاوازی در حاشیه جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار کرد: در حال حاضر قیمت گندم در بازار از قیمت محصولاتی، چون جو و ذرت ارزان‌تر شده و این موضوع نگران‌کننده است و امیدواریم که هر چه زودتر قیمت این محصول اصلاح شود. وی اضافه کرد: نگرانی‌های خود در خصوص قیمت گندم را با رئیس‌جمهور در میان گذاشته‌ام و ایشان تصمیم‌گیری در این خصوص را به جلسه شورای اقتصاد واگذار کردند. وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه تولید تخم مرغ در کشور با مازاد مواجه شده گفت: در حال حاضر قیمت این محصول درب مرغداری‌ها کمتر از نرخ مصوب است و تولید‌کنندگان در این خصوص دچار ضرر و زیان شده‌اند و قطعا در هفته آینده برای میزان مازاد تولید تخم مرغ مجوز صادرات داده می‌شود.
 • اقدامات صندوق بازنشستگی فولاد در سال ۹۹

  گروه شرکت‌ها: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی توییتری سه برابر شدن بازده سرمایه‌گذاری‌ها نسبت به ۹۸، پرداخت مطالبات ٨ساله بازنشستگان فولاد، متناسب‌سازی و همسان‌سازی حقوق و اجرای طرح‌های احداث و توسعه را از جمله مهم‌ترین اقدامات صندوق بازنشستگی فولاد در سال گذشته بیان کرد. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حساب توییتر نوشت: سه‌برابر شدن بازده سرمایه‌گذاری‌ها نسبت به ۹۸، پرداخت مطالبات ٨ساله بازنشستگان فولاد، متناسب‌سازی و همسان‌سازی حقوق واجرای طرح‌های احداث و توسعه و سامانه خدمات الکترونیکی از جمله مهم‌ترین اقدامات صندوق بازنشستگی فولاد طی سال گذشته بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر