آرشیو روزنامه شماره ۵۱۳۲ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۵۱۳۲

 • سرعت‌گیرهای تجارت آزاد با اوراسیا

  دنیای‌اقتصاد: ایران می‌خواهد موضوع عضویت ناظر در اوراسیا را بررسی کند. همزمان با آغاز مذاکره برای موافقت‌نامه تجارت آزاد با اوراسیا، بحث عضو ناظر بودن ایران در این اتحادیه نیز در جلسه هیات دولت تصویب شده است. در حالی این موضوع به‌عنوان یکی از خبرهای مهم در بخش تجارت خارجی مطرح شده که نگاهی به گذشته نشان می‌دهد ایران سال‌هاست به‌عنوان عضو ناظر در WTO نیز حضور دارد. زمانی که کشورها خواستار عضویت در WTO هستند، پس از پذیرش اولیه به‌عنوان عضو ناظر در سازمان حاضر می‌شوند. چنانچه ساز‌و‌کار اتحادیه اوراسیا نیز مانند سازمان تجارت جهانی باشد، عضویت ناظر بودن به معنای گام نخست برای پیوستن به اتحادیه اوراسیا محسوب می‌شود.
 • پیشنهادهای مشاور عالی رئیس اتاق ایران برای ۱۴۰۰

  دنیای اقتصاد: مشاور عالی رئیس اتاق ایران تجربه دوساله فعالیت خود در این سمت و برنامه‌های پیشنهادی برای سال ۱۴۰۰ را اعلام کرد. احمد پورفلاح به این سوال پاسخ داد که چرا بعد از چند دوره عضویت در هیات نمایندگان اتاق تهران و ایران و مسوولیت اداره کمیسیون‌های مختلف صنایع و فضای کسب و کار حاضر به حضور مجدد در هیات نمایندگان اتاق نشده است. دلیل اصلی پذیرش مسوولیت مشاور رئیس اتاق ایران، رئوس کارها و اقدامات انجام شده و برنامه‌های سال آینده از دیگر محورهایی بود که احمد پورفلاح به آن پاسخ داد.
 • ۵۰هزار تن مرغ وارد می‌شود

  دنیای‌اقتصاد: وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه مقرر شده است مرغ از کشتارگاه، توسط وزارت جهاد کشاورزی تحویل گرفته شود و به مصرف‌کننده برسد، گفت: برای تنظیم بازار ۵۰هزار تن مرغ وارد کشور می‌شود.
 • جزئیات نظارت بر بازار کالا در شب عید

  دنیای اقتصاد: معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به بازرسی‌ها بر بازار کالاها و اقلام اساسی مردم، اظهار کرد: آمار بازرسی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها نشان می‌دهد طی ۱۱ ماه سال جاری یک میلیون و ۷۰۲ هزار و ۱۲۷ مورد بازرسی در قالب طرح‌های مختلف نظارتی درخصوص ۱۷ قلم کالا و خدمت اولویت‌دار در سراسر کشور انجام شده است.
 • رشد ۲۵ درصدی تولید و فروش لوازم خانگی پارس

  گروه شرکت‌ها: مدیرعامل شرکت لوازم خانگی پارس با تاکید بر اینکه این شرکت توانست در سال ۹۹ میزان تولید محصولات خود را افزایش دهد، گفت: در سال آینده شاهد توسعه شرکت خواهیم بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر