آرشیو روزنامه شماره ۵۱۲۹ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۵۱۲۹

 • نقشه ۱۴۰۰ تجاری با شریک دوم

  دنیای‌اقتصاد: برنامه هجده‌گانه تعامل بخش خصوصی ایران و شریک دوم تجاری کشور اعلام شد. براساس اعلام اتاق بازرگانی ایران و امارات، در سال پیش‌رو به‌منظور بهبود روابط بین دو کشور، برنامه‌هایی تدارک دیده شده است. همچنین آخرین آمار از تعاملات ایران و امارات نیز اعلام شد. نکته دیگر این گزارش، آمار تجارت با دبی است که در این گزارش منعکس شده است. امارات دومین شریک عمده تجاری ایران است و پس از چین در این لیست قرار دارد. ارزش تجارت ایران و امارات در ۱۱ ماه منتهی به بهمن امسال، ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار بوده است.
 • سال ۹۹؛ سخت‌ترین سال‌ اقتصاد ایران

  دنیای‌اقتصاد: نمایندگان بخش دولتی و خصوصی در آخرین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی به مساله ضبط کالای انبارها پرداختند که با توجه به پیگیری‌های انجام شده، مقرر شد برای حل مشکل انبارها و کالای ضبط شده از سوی سازمان صمت استان پیگیری صورت گیرد. در هفتاد و سومین جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش‌خصوصی استان تهران برخی فعالان اقتصادی به نحوه ضبط کالای انبارها در جنوب تهران از سوی نهادهای قضایی و تحمیل هزینه‌های اضافی به صاحبان این کالاها انتقاد کردند.
 • گلایه رئیس مجلس از قیمت مرغ

  ایسنا: رئیس مجلس شورای اسلامی در جدیدترین اظهارنظر با اشاره به مشکلاتی که مردم در حوزه تامین‌ مرغ دارند، گفت: تا ۲۷ مهرماه ۲/ ۴ میلیارد دلار در حوزه نهاده‌های کشاورزی، پول تخصیص و پرداخت شده است و با این‌ پول، قیمت مرغ هرگز نباید از حدود ۱۱ هزار تومان فراتر می‌رفت. پس مشکل ما پول نیست، بلکه ناکارآمدی و ایده‌هایی است که به دنبال حل اساسی مشکلات نیستند. به گزارش «ایسنا» محمدباقر قالیباف اظهار کرد: ممکن است ما و دولت در مواضع سیاسی تفاوت داشته باشیم، اما بارها گفته‌ایم ما در حوزه حل مشکلات مردم به تفاوت نگرش‌های سیاسی کاری نداریم و برای حل این مشکلات به دولت کمک‌ می‌کنیم و وظیفه ما حل مشکلات مردم است. ما باید هم برای رفع تحریم و هم برای خنثی‌سازی اثرات تحریم‌ها تلاش کنیم و این‌ها باید به دست جوانان انجام شود. البته که پیشکسوتان نیز باید در این خصوص کمک کنند.
 • مهر ممنوعیت بر صادرات گوشت مرغ

  دنیای‌اقتصاد: مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران ممنوعیت صادرات گوشت مرغ را به کلیه گمرکات اجرایی کشور ابلاغ کرد. علی اکبر شامانی مصوبه ستاد تنظیم بازار و بخشنامه دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت را به کلیه گمرکات اجرایی کشور ابلاغ کرد. بر اساس این ابلاغیه، صادرات گوشت مرغ از ۲۰ اسفندماه ممنوع شده است.
 • آزاد شدن صادرات شیر خشک صنعتی شتر

  دنیای‌اقتصاد: وزیر جهاد کشاورزی مصوبه آزاد شدن صادرات شیر خشک صنعتی شتر بدون اخذ هر گونه عوارض را ابلاغ کرد. کاظم خاوازی، مصوبه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی را مبنی بر آزاد بودن صادرات شیر خشک شتر را با رعایت ضوابط فنی و بهداشتی به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ کرد. مرجع تشخیص ماهیت شیر خشک شتر، سازمان ملی استاندارد تعیین شده است.
 • مجوز جدید برای واردات میوه و کالاهای اساسی

  دنیای‌اقتصاد: ستاد تنظیم بازار با واردات کالاهای اساسی و میوه از طریق تجار، تعاونی‌ها و بازارچه‌های مرزی با محوریت استانداران مرزی با هدف فراوانی توزیع موافقت کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر