آرشیو روزنامه شماره ۵۱۲۸ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۵۱۲۸

  • مطالبه عمومی بخش خصوصی در سال ۱۴۰۰

    دنیای‌اقتصاد: فعالان بخش خصوصی پایتخت آخرین نشست امسال را برگزار کردند. سالی که به گفته رئیس اتاق بازرگانی تهران بدترین سال از لحاظ اعتماد عمومی به سیاست‌ها و اقدامات اقتصادی دولت بوده است. شاهد این ادعا نیز سیاست‌ها، مقررات و بخشنامه‌هایی است که کسب‌و‌کار‌ها را سرگردان و صاحبان بنگاه‌ها را نیز با مشکلاتی نظیر سوء مدیریت در سازمان‌ها و اداره‌های دولتی مواجه کرده است. به اعتقاد مسعود خوانساری کاهش تورم، به مهم‌ترین مطالبه عمومی تبدیل شده است. در عین حال بخش خصوصی پایتخت بر این باور است که در سال جدید باید تعیین تکلیف تورم، نرخ ارز و قیمت حامل‌های انرژی سریع‌تر صورت پذیرد تا بلاتکلیفی فعالان اقتصادی نیز پایان یابد.
  • تهاتر کالا به کالا؛ راهکار حل مشکلات ایران و افغانستان

    دنیای‌اقتصاد: فرصت‌ها و راهکارهای تجارت با افغانستان با حضور سید حسین سلیمی رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و افغانستان، شفیق‌الله عطایی، سرپرست هیات عامل اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری اتاق افغانستان و مظفر علیخانی دبیر کل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق در کنفرانسی به‌صورت آنلاین بررسی شد.
  • روش حذف دلال‌ها از بازار

    دنیای‌اقتصاد: وزیر صمت با تا‌کید بر اینکه هیچ مشکلی در تا‌مین کالا‌های اساسی نیست، گفت: عرضه میوه، روغن و کالا‌های نوروزی از سه شنبه آغاز شده است. علیرضا رزم‌حسینی پس از جلسه‌ای مشترک با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: وزارت صمت با همه توان با دلال‌هایی که منجر به گرانی و التهاب در بازار می‌شوند، مقابله می‌کند. وی با بیان اینکه پول‌های سرگردان دلال‌ها متاثر از سایر بازار‌های موازی همچون بورس، سکه، زمین و... هر دفعه وارد یک بازار می‌شود، گفت: وزارت صمت با هدف کاهش قیمت تمام شده، تا‌ حد ممکن حذف دلال‌ها را در دستور کار قرار داده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر