آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۴ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۵۱۱۴

 • تغییرات اقلیمی سد توسعه

  دنیای اقتصاد: تغییرات اقلیمی و زیست‌محیطی در جهان، قربانیان بسیاری خواهد داشت و تجارت یکی از این قربانیان است. آسیب‌هایی که فعالیت‌های انسانی به طبیعت وارد کرده، در نهایت گریبان او را خواهد گرفت و انسان برای تداوم حیات خود، گریزی جز یافتن چاره‌ برای مهار این تغییرات اقلیمی ندارد. کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل موسوم به آنکتاد، در گزارش اخیر خود نسبت به آسیب‌های گسترده این تغییرات به کشورهای جهان به ویژه کشورهای در حال توسعه هشدار داده است. این گزارش تاکید دارد که اتخاذ سیاست‌های متناسب برای بخش‌های کشاورزی، شیلات و توریسم و همچنین تنوع بخشیدن به بخش‌های اقتصادی برای کاهش پیامدهای زیست محیطی لازم و ضروری است.
 • هزینه واردات آمریکا به بیشترین میزان خود از سال ۲۰۱۲ رسید

  دنیای‌اقتصاد: هزینه واردات ایالات متحده در ماه ژانویه به دلیل افزایش قیمت محصولات انرژی و تضعیف دلار، شاهد بیشترین افزایش طی۹ سال اخیر بود که انتظارات را برای تسریع تورم در ماه‌های آینده تقویت می‌کند.
 • جزئیات تعیین تکلیف و ترخیص کالاهای ممنوعه

  دنیای‌اقتصاد: معاون فنی گمرک ایران طی مکاتبه‌ای با معاونت هماهنگی معاون اول رئیس‌جمهور از تعیین تکلیف کالاهای بلاتکلیف و واردات ممنوع مانده در گمرک خبر داده است.
 • مشکل بزرگ خودتحریمی در صادرات

  دنیای‌اقتصاد: معاون استان‌ها و تشکل‌های اتاق ایران با بیان اینکه در دوره‌های مختلف شاهد صدور بخشنامه‌های غیر کارشناسی و ساعتی برای تولید و صادرات هستیم، بخش عمده مشکلات صادرات را ناشی از خودتحریمی‌ داخلی دانست که در قالب بخشنامه‌های خلق‌الساعه ظهور می‌کنند. مظفر علیخانی، گفت: فلسفه برگزاری آیین روز ملی صادرات آسیب‌شناسی صادرات، سیاست‌گذاری در حوزه ارز و صادرات، تدوین و ارائه راهکار در بحث افزایش صادرات، معرفی الگوهای موفق صادراتی به جامعه و صادرکنندگان جوان و فرهنگ‌سازی در این امر است. او اظهار کرد: درآمد ارزی و بازگشت ارز به چرخه اقتصادی و کمک به کارآفرینی، تولید و توزیع ثروت، برقراری عدالت اجتماعی، ایجاد اشتغال، افزایش درآمد مردم و... از جمله کارکردهای اصلی صادرات است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر