آرشیو روزنامه شماره ۵۰۸۱ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۵۰۸۱

 • دورنمای ۵ ساله اقتصاد چین

  دنیای‌اقتصاد: نوزدهمین کنگره ملی چین‌‌‌، پنجمین مجمع عمومی خود را در ۳۰ اکتبر به پایان رساند‌‌ و خط‌مشی‌ها چهاردهمین برنامه پنج‌ساله این کشور را برای سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵ تعیین کرد. خط‌مشی‌های جدید حکایت از تغییری راهبردی در رویکرد چین به توسعه اقتصادی و اجتماعی دارند. این رویکرد جدید در چهار ساحت جدید از تغییرات مهمی برخوردار است که عبارتند از: ۱-فناوری مستقل، ۲-سیاست‌های جدید شهرنشینی‌، ۳-تدارک کالاهای عمومی به شکل مساوی و ۴- تولید سبز. این چهار عرصه، آینده اقتصادی چین طی ۱۰ تا ۱۵ سال آینده را تعریف خواهند کرد.
 • خبر خوش برای صادرکنندگان مواد غذایی به عمان

  دنیای‌اقتصاد: سازمان امور مالیاتی عمان از معافیت ۹۴ ماده غذایی از پرداخت مالیات ارزش افزوده خبر داد. بر اساس آیین‌نامه اجرایی اعلامی توسط رئیس هیات‌مدیره سازمان امور مالیاتی عمان، حدود ۹۴ ماده غذایی معاف از مالیات ارزش افزوده هستند که قرار است از ۱۶ آوریل ۲۰۲۱ در سلطنت اجرا شود. به گزارش اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان، این لیست شامل گوشت، ماهی، مرغ، محصولات لبنی، تخم‌مرغ تازه، سبزیجات، میوه‌ها، قهوه، چای، هل، غلات، روغن زیتون، شکر، غذای کودک، نان، آب آشامیدنی بطری و نمک غذایی است. در مجموعه تصمیمات اجرایی صادر شده سازمان مالیاتی همچنین چارچوب و دستورالعمل‌های مربوطه را برای ثبت مشاغل و سازمان‌های واجد شرایط مالیات ارزش افزوده را اعلام کرد. مشاغل با حداقل گردش مالی ۳۸،۵۰۰ RO سالانه لازم است که به‌طور اجباری در سازمان امور مالیاتی ثبت‌نام کنند؛ اما با این حال، ثبت‌نام برای مشاغل با حداقل گردش مالی ۱۹،۲۵۰ RO اختیاری است.
 • ارزآوری ۷۶۴ میلیون دلاری صادرات سیب درختی در ۹ ماهه سال جاری

  دنیای‌اقتصاد: صادرات سیب درختی در ۹ ماهه امسال ۳۴ درصد به لحاظ وزنی و ۶۰ درصد از نظر ارزشی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد نشان می‌دهد.
 • بیست و چهارمین مراسم روز ملی صادرات، ۲۲ دی برگزار می‌شود

  دنیای‌اقتصاد: علی ملایی، معاون کسب‌وکار اتاق ایران از برگزاری مراسم روز ملی صادرات در روز دوشنبه، ۲۲ دی‌ماه خبر داد. به گفته معاون کسب‌وکار اتاق ایران، آمار مشارکت‌کنندگان در بیست‌‍ و چهارمین مراسم روز ملی صادرات، در مقایسه با سال گذشته، رشد ۷۰ درصدی را نشان می‌دهد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر