آرشیو روزنامه شماره ۵۰۵۱ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۵۰۵۱

 • سبقت چین از آمریکا در اروپا

  دنیای‌اقتصاد - شادی آذری: چین با پشت‌سر گذاشتن آمریکا در تجارت با اروپا، برای نخستین بار به بزرگ‌ترین شریک تجاری قاره سبز تبدیل شد. این تازه‌ترین دستاورد چین است؛ کشوری که نظم بین‌المللی را دستخوش تغییر کرده و نگرانی‌هایی را برای آمریکا رقم زده است. در شرایطی که طی ۹ماه نخست ۲۰۲۰ واردات چین به قاره سبز رشد ۵/ ۴ درصدی داشته و صادرات اتحادیه به آن ثابت بوده، هم واردات اتحادیه اروپا از آمریکا و هم صادرات اتحادیه اروپا به آمریکا رشد منفی را شاهد بوده است. مقامات چین وضعیت جدید را برای خود و اروپا مثبت توصیف می‌کنند.
 • از سرگیری واردات در مقابل «صادرات خود»

  دنیای‌اقتصاد: «صرفا واحدهای تولیدی، امکان استفاده از واردات در مقابل «صادرات خود» به منظور تامین نیازهای وارداتی واحد تولیدی خود را دارند». این خبر از سوی مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت اعلام شده است. سعید عباسپور در نامه‌ای به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت ۳۱ استان و جنوب کرمان، موضوع بررسی تامین نیاز وارداتی خود تولیدکننده جهت استفاده از ارز حاصل از صادرات خود را مطرح کرده است. همچنین در این نامه آمده است: «مسوولیت تطابق کالای ثبت سفارش شده با مواد اولیه واحد تولیدی بر عهده سازمان‌های صمت است.»
 • مذاکرات تجاری برگزیت در نقطه بحران

  دنیای‌اقتصاد: مذاکرات تجاری بریتانیا با اتحادیه اروپا همچنان در جریان است و هنوز به نتیجه نرسیده است و احتمالا تا یک هفته آینده نتیجه مشخص خواهد شد.
 • موافقت ستاد تنظیم بازار با توزیع ۲۰ هزار تن شکر در کشور

  دنیای اقتصاد: ستاد تنظیم بازار مقرر کرد مقدار ۲۰ هزار تن شکر در اختیار کارگروه‌های تنظیم بازار استان‌ها قرار گرفته تا با تصویب این کارگروه‌ها در استان‌های سراسر کشور توزیع شود.
 • صادرات رب گوجه تا پایان آذر مجاز است

  دنیای اقتصاد: صادرات رب گوجه فرنگی در بسته‌بندی و احجام مختلف تا پایان آذرماه بلامانع است.
 • ۱۲۰ هزار تن مواد اولیه تولید روغن وارد کشور شد

  دنیای اقتصاد: دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: ۱۲۰ هزار تن مواد اولیه تولید روغن در هفته گذشته وارد کشور شده است، ضمن اینکه برای برطرف ساختن مشکل روغن جامد تلاش می‌شود.
 • تشریح مخالفت بخش خصوصی با طرح مالیات بر عایدی سرمایه

  دنیای‌اقتصاد: رئیس مرکز پژوهش‌های اتا‌ق ایران می‌گوید: چالش‌های اساسی موجود در طرح مالیات بر عایدی سرمایه باعث شده بخش شناسنامه‌دار اقتصاد ایران باوجود موافقت با اصل این پایه مالیاتی، با مفاد طرح فعلی مخالفت کند. او با هشدار نسبت به تبعات بی‌توجهی به خلاهای موجود در طرح مجلس، بر لزوم حذف نگاه‌های سیاست‌زده و هیجانی از فرآیند تدوین و اجرای این پایه مالیاتی تا‌کید کرده است.
 • عرضه مستقیم تک‌محصولی در میادین میوه و تره بار ویژه شب یلدا

  دنیای‌اقتصاد: ستاد تنظیم بازار با عرضه مستقیم تک محصولی در میادین میوه ‌و تره‌بار ویژه شب یلدا موافقت کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر