آرشیو روزنامه شماره ۴۹۳۷ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۹۳۷

 • چشم‌انداز کشاورزی ایران و جهان تا ۲۰۲۹

  دنیای اقتصاد: «سازمان غذا و کشاورزی ملل­ متحد (فائو)» و «سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه» در گزارشی مشترک، چشم‌­انداز ۱۰ ساله کشاورزی جهان را برای دهه ۲۰۲۰ منتشر کردند. در این گزارش پیش‌­بینی­‌های ملی و بین­‌المللی از مصرف، تولید، تجارت و قیمت‌های ۲۵ محصول کشاورزی تا سال ۲۰۲۹ میلادی ارائه شده است. بر اساس این گزارش، انتظار نمی‌رود طی یک دهه آتی تغییرات ساختاری قابل‌توجهی در تقاضای محصولات کشاورزی رخ دهد. در واقع رشد ضعیف تقاضای کالاهای کشاورزی در دهه پیش‌رو نیز ادامه خواهد داشت، بنابراین اهمیت غذا، خوراک حیوانات و سوخت‌های فسیلی نیز که اصلی‌ترین مشتقات محصولات کشاورزی هستند چندان تغییر نخواهد کرد.
 • آثار ورشکستگی

  علیرضا صالحی/ قاضی بازنشسته دادگاه تجدیدنظر استان تهران و وکیل پایه یک دادگستری
  در ادامه بحث مربوط به آثار حکم ورشکستگی در روابط تاجر با اشخاص ثالث، این هفته به موضوع معاملات تاجر بعد از صدور حکم ورشکستگی می‌پردازیم.
 • تمدید زمان رفع تعهد ارزی با پروانه صادراتی

  دنیای‌اقتصاد: درحالی‌که صادرکنندگان برای رفع تعهدات خود فقط تا پایان تیرماه فرصت دارند، اطلاعات دریافتی حاکی از آن است که وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) و بانک مرکزی با تسهیل روش واردات در مقابل صادرات در پی رفع مشکلات فعالان تجاری برآمده‌اند. به گزارش «ایسنا» به گفته واردکنندگانی که در صف تخصیص ارز برای واردات کالا و ترخیص کالاهایشان از گمرک بوده‌اند روز گذشته پیامکی مبتنی‌بر موافقت با تخصیص ارزشان و امکان استفاده از پروانه‌های صادراتی تا تاریخ ۷ مرداد ۱۳۹۹ ازسوی سامانه جامع تجارت ایران دریافت کرده‌اند.
 • جهش تولید و سودآوری در عملکرد پگاه

  گروه شرکت‌ها: بررسی عملکرد سه ماه ابتدای سال ۹۹ نشان می‌دهد که رکورد ۴ سال اخیر در فروش مقداری محصولات تولیدی شرکت صنایع شیر ایران (پگاه) شکسته شده است. مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران با بیان این مطلب در سیزدهمین نشست شورای عالی راهبردی صنایع شیر ایران افزود: با تشکیل کمیته «جهش تولید» در صندوق بازنشستگی کشوری، عملکرد شرکت‌های تابعه این صندوق علاوه بر بودجه‌های داخلی، با فرا بودجه‌ای که در کمیته تدوین شده مقایسه می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر