آرشیو روزنامه شماره ۴۹۲۲ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۹۲۲

 • تعلیق ۲۵۰۰ کارت بازرگانی

  دنیای اقتصاد: جزئیات نقشه راه تجارت خارجی کشور در شرایط کرونایی تبیین شد. رئیس کل سازمان توسعه تجارت دیروز در یک نشست خبری به تشریح «اولویت‌های تجارت خارجی کشور»، «موانع تجاری موجود»، «تعلیق کارت‌های بازرگانی متخلف»، «وضعیت بازگشت ارزهای صادراتی» و «جدیدترین شرایط مرزها با همسایگان»، پرداخت.
 • برگزاری میزهای کالا-کشوری در سازمان توسعه تجارت

  دنیای اقتصاد: مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: میز کالا_ کشوری- استانی کویت به منظور بررسی ظرفیت‌ها، زمینه‌ها و راهکارهای صادرات محصولات ساختمانی و معدنی با هدف تلاش برای افزایش صادرات محصولات فوق به بازار این کشور توسط دفتر عربی و آفریقایی و با همکاری دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.
 • رضایت بخش خصوصی از بازگشت ارز

  دنیای اقتصاد: رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: بخش عمده‌ای از ارز حاصل از صادرات به کشور بازگشته است. مسعود خوانساری در یک برنامه رادیویی افزود: توافقی که بین اتاق بازرگانی و بانک مرکزی شده این بود که در سال اول ۸۰ درصد ارز برگردد؛ چون قیمت‌های پایه کالاهایی که صادر می‌شود ممکن بود سال‌های قبل به خاطر جوایز صادراتی قیمت‌های بالایی باشد، از این رو قرار شد ۷۰ درصد آن ۸۰ درصد برگردد. وی همچنین اظهار کرد: در سال دوم یعنی ۹۸ به همین روال قرار بود انجام شود؛ البته بعد بانک مرکزی طی بخشنامه‌ای بحث ۲۰ درصد را منتفی کرد. رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: قرار بر این بود که ۷۰ درصد ارز حاصل از صادرات برگردد و تاکنون قسمت اعظم این ارزها برگشته است؛ البته با توجه به بحث تحریم و مشکلاتی که وجود دارد آوردن ارز به سامانه نیما با مشکلاتی رو‌به‌رو است. وی افزود: ناگفته نماند ممکن است برخی‌ها هم سوء استفاده کرده و ارز حاصل از صادرات را به مملکت بر نگردانده باشند و این قضیه را نمی‌توان انکار کرد.
 • همکاری مشترک برای توسعه سرمایه‌گذاری

  در راستای توسعه سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی لامرد، تفاهم‌نامه همکاری میان این کانون صنعتی و اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر منعقد شد. به گزارش روابط‌عمومی منطقه ویژه اقتصادی لامرد، «دکتر فریدون فدایی دولت» مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد ضمن تشریح مفاد تفاهم‌نامه همکاری با اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر، افزود: در راستای تسهیل شرایط به‌منظور جلب مشارکت سرمایه‌گذاران قطری در پروژه‌ها و طرح‌های سرمایه‌گذاری منطقه لامرد، نشست‌های متعددی با اعضای اتاق بازرگانی ایران و قطر برگزار شد و مسوولان این اتاق بازرگانی از نزدیک ضمن بازدید از سایت صنایع انرژی‌بر و فرودگاه بین‌المللی لامرد، در جریان فرصت‌های سرمایه‌گذاری و مزیت‌های این منطقه استراتژیک قرار گرفتند و هم‌اکنون همکاری‌های مشترک آغاز شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر