آرشیو روزنامه شماره ۴۸۴۳ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۸۴۳

 • نامه‌های بخش خصوصی با موضوع کرونا

  دنیای اقتصاد: سه تشکل بزرگ غیردولتی در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی رئیس‌جمهوری با بررسی اثرات ویروس کرونا بر اقتصاد کشور، به‌خصوص کسب وکارهای خدماتی، کوچک و متوسط و بنگاه‌های بزرگ بالادستی، پیشنهادها و مطالبات خود را برای مقابله با آسیب‌های اقتصادی ناشی از این ویروس اعلام کردند. ارزیابی فعالان اقتصادی در بخش خصوصی نشان می‌دهد بحران کرونا منجر به بروز یک سکته گسترده در گردش مالی بنگاه‌ها، ظهور بدهی‌های انباشته، نکول تعهدات مالی و بروز موجی از ورشکستگی‌ها و تعطیلی بعضی از کسب‌وکارها شده است.
 • ۲ شرط حذف دلار ۴۲۰۰تومانی

  تسنیم: قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از پیش‌بینی دو شرط برای حذف دلار ۴۲۰۰تومانی خبر داد و گفت: تنها اگرمطمئن شویم ارز دولتی بر سفره مردم تاثیر ندارد یا اینکه از جانب بانک مرکزی با کمبود منابع روبه‌رو شویم اقدام به این کار خواهیم کرد.
 • ظرفیت کسب‌وکارهای نوپا برای عبور از کرونا

  دنیای اقتصاد: رئیس کمیسیون کسب‌وکارهای دانش‌بنیان اتاق ایران عنوان کرد: در شرایطی که مردم به دلیل شیوع کرونا مجبور به قرنطینه خود در خانه هستند، لازم است که دولت از ظرفیت کسب‌وکارهای نوپا به نفع مردم استفاده کند.
 • ترخیص فوری ۵۰ دستگاه آمبولانس

  دنیای اقتصاد: طبق اعلام معاون فنی گمرک ایران با درخواست وزارت بهداشت، دستور ترخیص فوری ۵۰ دستگاه آمبولانس صادر و از امروز در اختیار این وزارتخانه قرار گرفت.
 • آخرین وضعیت صادرات به افغانستان

  دنیای اقتصاد: مشاور رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و رایزن ایران در افغانستان با بیان اینکه در حال حاضر مرز با افغانستان باز است، گفت: صادرات و تجارت با افغانستان برقرار است و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.
 • سازوکار وام دهی به صادرکنندگان

  دنیای اقتصاد: مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، با اشاره به پیش‌بینی ارائه تسهیلات ۵/ ۱۴ درصدی با فرجه بازپرداخت ۲ ساله برای صادرکنندگان در بسته توسعه صادرات گفت: هم‌اکنون از میزان اعتبارات لازم برای تخصیص به بانک‌ها، حدود هزار میلیارد تومان به بانک توسعه صادرات تخصیص داده شده و پس از بررسی‌های لازم، بانک‌های دولتی و خصوصی نیز می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
 • راه‌اندازی سامانه شناسایی تامین‌کنندگان شرکت دخانیات

  گروه بنگاه‌ها: سامانه شناسایی تامین‌کنندگان شرکت دخانیات ایران به منظور شفاف‌سازی، حذف واسطه‌ها و مستند‌سازی رونمایی و راه‌اندازی شد.
 • افتتاح دفتر انجمن بین‌المللی روسای دانشگاه‌های خاورمیانه در کیش

  گروه بنگاه‌ها: دفتر انجمن بین‌المللی روسای دانشگاه‌های خاورمیانه در منطقه آزاد کیش افتتاح شد. مجموعه این اتحادیه با بیش از ۹۰۰ عضو در ۸۶ کشور که روسای بهترین دانشگاه‌های سراسر دنیا هستند صدای آموزش عالی در جهان است که تحت نظر دبیرخانه سازمان ملل فعالیت می‌کند. کاخا شنگلیا رئیس اتحادیه بین‌المللی روسای دانشگاه‌ها در مراسم گشایش این دفتر در کیش گفت: ایران توانمندی‌های علمی و فرهنگی بالایی درسطح جهان دارد و دنیا قدردان این توان علمی است. کاخا شنگلیا با یادآوری اینکه در زمان ریاست او روابط با ایران گسترش یافته است ادامه داد: کیش در تاریخچه IAUP ثبت می‌شود و قطعا شایستگی جذب گردشگران و سرمایه‌گذاران زیادی را دارد. غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این باره گفت: یکی از محورهای اصلی جزیره کیش توجه به علم فن‌آوری و دانش‌افزایی بوده که وجود شعب دانشگاه‌های به نام کشور در کنار موسسه علوم و فنون، نقطه قوتی برای دستیابی به اهداف مجموعه سازمان منطقه آزاد کیش است. مظفری با بیان اینکه ۷ هزار دانشجو در جزیره کیش مشغول به تحصیل هستند که ۷۰ درصد آنها تحصیلات تکمیلی دارند، عنوان کرد: افتتاح دفتر اتحادیه در جزیره، توقعات برای انجام فعالیت‌های علمی را بالا می‌برد تا به‌صورت همزمان منادی صلح، عدالت و علم باشد.
 • راهکارهای مصون‌سازی از ویروس کرونا

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه تمامی تدابیر لازم برای جلوگیری از شیوع کرونا در کیش اتخاذ شده است، از انجام فعالیت‌های جدی و مستمر برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در جزیره کیش با هدف حفظ سلامت کیشوندان و مسافران خبر داد و به‌طور سرزده و غیررسمی از بیمارستان کیش بازدید کرد.
 • تبادل فرهنگی ایران و اتریش

  گروه بنگاه‌ها: همزمان با هفته فرهنگی اتریش، شب تبادل فرهنگی ایران و اتریش، نشست فرهنگی سفیر اتریش و مسوولان سازمان منطقه آزاد کیش برگزار و در آیین گشایش نگارخانه کیش، آثار اتو واگنر معمار اتریشی به‌عنوان نخستین نمایشگاه در این مکان هنری به نمایش درآمد. این مراسم با حضور غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان، مجید ملانوروزی معاون گردشگری، محمد پورسینا مدیر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان، اشتفان شولتس سفیر اتریش در ایران و محمد حمزه‌ای دبیر هفته فرهنگی اتریش در کیش برگزار شد. مظفری پس از بازدید از آثار ارائه شده در نگارخانه گفت: طی ملاقاتی که ۹ ماه پیش با سفیر اتریش داشته، مقرر شد هفته فرهنگی اتریش در جزیره کیش برپا شود که به همت معاونت گردشگری سازمان این رویداد شکل گرفت. اشتفان شولتس سفیر اتریش در ایران گفت: با توجه به همکاری‌های گسترده دو کشور و سابقه طولانی ارتباط بین ایران و اتریش، آثار یکی از معماران متمایز اتریشی را در این جزیره به نمایش گذاشته‌ایم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر