آرشیو روزنامه شماره ۴۸۴۲ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۸۴۲

  • گرانیگاه صادرات در ابتدای زمستان

    دنیای‌اقتصاد: بررسی تحولات تجاری در ابتدای زمستان نشان می‌دهد که اگرچه در سال‌های گذشته کالاهای با پایه نفتی سرلیست کالاهای صادراتی بودند، اما شرایط ایجاد شده، ‌معادلات قبل را به هم زده است. بیشترین افت صادرات در ۱۰ ماه منتهی به دی امسال از آن میعانات گازی است. در ازای آن بیشترین رشد و ارزش صادرات به گروه صنعت تعلق دارد. از این رو، به نظر می‌رسد گرانیگاه صادرات تغییر کرده است. علاوه بر این با توجه به گزارش سازمان توسعه تجارت، پس از فعال‌سازی قرارداد تجارت ترجیحی با اوراسیا، صادرات به این گروه اقتصادی با افزایش چشمگیری روبه‌رو بوده است.
  • پیشنهاد بخش‌خصوصی برای رفع آسیب‌های کرونا

    دنیای‌اقتصاد: پیشنهادهای بخش‌خصوصی برای مقابله و تعدیل آسیب‌های اقتصادی ناشی از ویروس کرونا ارائه شد. طی روزهای گذشته و پس از شیوع این ویروس در کشور بسیاری از فعالیت‌ها و کسب‌وکارهای کوچک و خرد با مخاطراتی مواجه شدند که اکنون باعث بروز نگرانی‌هایی برای ادامه فعالیت این گروه از بنگاه‌ها شده است. بر این اساس بسیاری از فعالان در آستانه شب عید با معضل کمبود تقاضا روبه‌رو شده‌اند و در صورت تداوم این شرایط طی روزها و هفته‌های آینده مشکلات دیگری مانند چک‌های برگشتی و بازپرداخت وام‌های بانکی را تجربه خواهند کرد.
  • فراز و فرودهای یک توافق تجاری

    دنیای‌اقتصاد: روز دوشنبه، بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلستان هشدار داد که در مذاکرات تجاری پیش ‌روی کشورش با آمریکا، چانه‌زنی سختی خواهد داشت. هدف بریتانیا برای توافق تجاری مستقل خود با آمریکا پس از برگزیت، بخشی مهم از استراتژی این کشور برای احیای ساختار اقتصادی آن و ایفای نقشی جدید در سطح جهان تلقی می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر