آرشیو روزنامه شماره ۴۸۳۵ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۸۳۵

 • شعاع جغرافیایی تجار جدید

  دنیای‌اقتصاد: تعداد تازه‌واردها به عرصه تجارت خارجی اعلام شد. وزارت صنعت، معدن و تجارت در گزارش ۹ ماهه منتهی به آذر امسال از میزان صدور کارت بازرگانی طی ۹ ماهه امسال رونمایی کرد. همچنین آمار تمدید کارت‌های بازرگانی طی این مدت زمان نیز بخش دیگری از گزارش وزارت صمت را به خود اختصاص داد. این گزارش نشان می‌دهد صدور کارت بازرگانی در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۳ درصدی و تمدید کارت بازرگانی نیز در همین بازه زمانی رشد نزدیک به ۸ درصدی داشته است.
 • تدوین دو نقشه راه برای بازر گانی داخلی و خارجی

  دنیای‌اقتصاد: رئیس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی از تدوین و در دستور کار قرار گرفتن دو نقشه راه «تنظیم بازار» و «توسعه صادرات» خبر داد. به گفته رئیس موسسه مزبور تدوین نقشه راه تنظیم بازار کشور در دستور کار قرار گرفته و مقرر شده است که موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی با نظرخواهی از تمامی ذی‌نفعان این برنامه سیاستی را پیش ببرد.
 • تنوع‌بخشی مشتریان جدید برای حفظ بازار صادراتی

  دنیای‌اقتصاد: در نشست اتاق مشترک ایران و هند تنوع‌ بخشیدن به محصولات صادراتی و پیدا کردن مشتریان جدید در بازارهای هدف به‌عنوان دو راهکار برای تقویت صادرات غیرنفتی کشور مطرح شد. در این بین حضور فعال در نمایشگاه‌های تخصصی مهم که در کشورهای مختلف برگزار می‌شود به معرفی توانمندی‌های ایرانیان در تولید انواع محصولات کمک می‌کند.
 • توقف پذیرش کامیون‌های صادراتی ایرانی از سوی ترکمنستان

  دنیای‌اقتصاد: براساس اعلام ترکمنستان، پذیرش کامیون‌های حامل بار صادراتی ایرانی از سوی این کشور متوقف شده و بر این اساس گمرک ایران از تمام گمرکات کشور درخواست کرده است تا اطلاع ثانوی از ارسال محصولات کامیونی به مقصد گمرکات مرزی سرخس، لطف آباد و باجگیران خودداری کنند. به گزارش اکسپورتنا، براساس اطلاعات واصله از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران، کشور ترکمنستان از پذیرش کامیون‌های حامل کالاهای صادراتی و ترانزیتی از سوی ایران خودداری کرده است. در نامه‌ای که امید جهان‌خواه، ناظر گمرکات خراسان‌رضوی و مدیرکل گمرک مشهد به کلیه گمرکات کشور ابلاغ کرده، آمده است: با عنایت به عدم پذیرش کامیون‌های حامل کالاهای صادراتی و ترانزیتی از طرف کشور ترکمنستان، خواهشمند است دستور فرمایید تا اطلاع ثانوی از ارسال محصولات کامیونی به مقصد گمرکات مرزی سرخس، لطف‌آباد و باج‌گیران خودداری شود.
 • ارز دولتی برنج برای سال ٩٩ برقرار است

  خبرگزاری مهر: رئیس انجمن واردکنندگان برنج درباره مباحث مطرح شده مبنی بر حذف ارز دولتی از واردات برنج، اظهار کرد: به نظر می‌رسد کسانی که چنین مباحثی را مطرح می‌کنند از مصوبه دولت مبنی بر تخصیص دلار ٤٢٠٠ تومانی به واردات کالاهای اساسی از جمله برنج در سال آینده، خبر ندارند.
 • بیانیه هواپیمایی ماهان در مورد پروازهای چین

  گروه بنگاه‌ها: پروازهای برنامه‌ای شرکت هواپیمایی ماهان که پیش از این ۱۲ پرواز هفتگی بود از روز شنبه ۱۲بهمن برابر با اول فوریه ۲۰۲۰ بنا بر نظر هیات‌دولت تا اطلاع ثانوی متوقف شده است. همچنین رزرو بلیت هم‌اکنون در مسیرهای چین تا آخر ماه فوریه سال ۲۰۲۰ متوقف می‌شود. روابط عمومی شرکت هواپیمایی ماهان، باتوجه به مسائل مطرح شده در مورد پروازهای چین این شرکت، مواردی را برای روشنگری اعلام کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر