آرشیو روزنامه شماره ۴۸۳۳ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۸۳۳

 • سقوط آزاد تجارت با اروپا

  دنیای‌اقتصاد: تجارت ایران در سال ۲۰۱۹ سقوط آزاد کرد. آمارهای تجارت خارجی به نقل از یورواستارت نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۹ ارزش صادرات ایران به این اتحادیه کاهش ۹۳ درصدی را نسبت به سال ۲۰۱۸ تجربه کرده و بیش از ۸۷ درصد از این کاهش نیز مربوط به فرآورده‌های نفتی ایران بوده است. واردات از اتحادیه اروپا نیز در سال ۲۰۱۹ با افت ۴۹ درصدی مواجه شده است. علاوه بر این، از ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا، صادرات ایران به ۶کشور با افزایش نسبت به سال ۲۰۱۸ همراه بوده است. همچنین در سال ۲۰۱۹ واردات ایران از ۲۸ کشور اتحادیه اروپا تنها در ۵ کشور با رشد مثبت نسبت به سال ۲۰۱۸ همراه بوده است. معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی به بررسی جزئیات تجارت ایران با این اتحادیه در سال ۲۰۱۹ پرداخته است.
 • لوازم‌خانگی بدون شناسه نخرید

  ایسنا: رئیس هیات‌مدیره اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی با بیان اینکه بعد از اجرای طرح شناسه‌دار کردن کالاها این اتحادیه از فروشگاه‌داران تعهد می‌گیرد که خدمات پس از فروش کالایی که می‌فروشند را به عهده بگیرند، از مردم خواست لوازم‌خانگی بدون شناسه نخرند تا به دردسر نیفتند. سیدمرتضی میری اظهار کرد: در پی شناسه‌دارکردن کالاها مقرر شده فروشگاه‌ها تعداد کالاهای خود را که درحال‌حاضر در مغازه دارند،به اتحادیه اعلام کنند.
 • دبیرخانه دائمی همایش‌ها و نمایشگاه‌های نفت و پتروشیمی در کیش

  گروه بنگاه‌ها: دبیرخانه دائمی همایش‌ها و نمایشگاه‌های نفت و پتروشیمی در کیش دایر شد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، این دبیرخانه دائمی با حضور مدیرعامل منطقه آزاد کیش افتتاح و به‌طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد. راه‌اندازی دبیرخانه دائمی همایش‌ها و نمایشگاه‌های سرمایه‌گذاری صنعت نفت و پتروشیمی به‌عنوان محل پیوند تولیدکنندگان و سازندگان داخلی با گستره این صنعت برای بهره‌برداری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در ساعات پایانی نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی صورت گرفت. این نمایشگاه یکشنبه شب گذشته با حضور ۱۱۲ شرکت و تولیدکننده داخلی در نمایشگاه بین‌المللی کیش گشایش یافت و سه‌شنبه شب با امضای ۲۲ قرارداد و تفاهم‌نامه با شرکت‌های داخلی و موسسه‌های دانش‌بنیان به‌کار خود پایان داد.
 • برنامه رشد صنعت خرده‌فروشی

  گروه بنگاه‌ها: شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه و دانشگاه آزاد اسلامی به منظور گسترش ارتباطات و تعاملات فی‌مابین، با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر رسول محمدی مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه در این مراسم با بیان اینکه مسیر توسعه رفاه با سرعت خوبی در حرکت است، گفت: درحال‌حاضر صنعت خرده‌فروشی در دنیا بزرگ‌ترین صنعت اشتغال‌زا و درآمدزا است و با نگاهی به فهرست ۵۰شرکت برتر دنیا می‌بینیم که حدود هفت شرکت خرده‌فروشی در این فهرست قرار دارد و می‌توان دریافت که این صنعت در بخش آنلاین و فیزیکی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر