آرشیو روزنامه شماره ۴۸۲۶ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۸۲۶

 • وعده پوشالی ترامپ به جانسون

  دنیای اقتصاد: به‌رغم قول آمریکا درخصوص اینکه انگلیس گزینه بعدی مذاکرات تجاری خواهد بود، مقامات دولت ترامپ می‌گویند از سرگیری گفت‌وگوهای تجاری با اتحادیه اروپا در اولویت قرار دارد. کری کودلو مشاور اقتصادی کاخ‌سفید مدعی شده است به خاطر وجود برخی ساختارها، گفت‌وگو با اتحادیه اروپا ساده‌تر از سرگیری کامل مذاکرات تجاری با انگلیس خواهد بود.
 • فروش ماهانه بوئینگ صفر شد

  دنیای اقتصاد: شرکت بوئینگ در تحولی بی‌سابقه از سال ۱۹۶۲، هیچ سفارش جدیدی برای هواپیما در ماه گذشته میلادی دریافت نکرد. به گزارش خبرگزاری رویترز، این اولین باری است که این هواپیما‌سازی از ۱۹۶۲ تا حالا هیچ ثبت سفارشی نداشته است. بوئینگ مکس ۷۳۷ که زمانی پرفروش‌ترین هواپیمای آمریکا بود، پس از سقوط مرگبار همچنان زمین‌گیر است. بوئینگ همچنان با بحرانی دست و پنجه نرم می‌کند که پس از دومین سقوط هواپیمای مکس در مارس سال گذشته آغاز شد. این هواپیما‌سازی اعلام کرد ماه گذشته تنها ۱۳ هواپیما به مشتریانش تحویل داده است.
 • ایران جزو ۷ کشور برتر تولیدکننده طلا و جواهر

  دنیای اقتصاد: ایران جزو هفت کشور برتر طلا و جواهرسازی در جهان است. این را مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران می‌گوید. بهمن حسین زاده همزمان با افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی طلا، نقره، جواهر، ساعت و صنایع وابسته در تهران گفت: ایران در المپیاد جهانی ساخت طلا و جواهر کشور انگلستان سال ۲۰۱۱ رتبه پنجم، در المپیاد جهانی کانادا سال ۲۰۰۹ دیپلم افتخار و رتبه هفتم، در سال ۲۰۱۳ در آلمان رتبه دوم و مدال نقره، در سال ۲۰۱۵در برزیل دیپلم افتخار و رتبه پنجم را کسب کرده است. مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران با بیان این مطلب که ما در زمینه ساخت طلا و جواهر‌سازی در وضعیت مطلوبی در جهان قرار داریم اما در زمینه صادرات صنعت جواهر و تولید انبوه، دچار ضعف جدی هستیم، اظهار کرد: برپایی این نمایشگاه می‌تواند تاثیر بسزایی در رشد صادرات در این زمینه داشته باشد. بر اساس این گزارش، در دنیا ۷ کشور ایتالیا، ترکیه، هند، کره‌جنوبی، هنگ کنگ، تایلند و ایران جزو تولیدکنندگان برتر طلا و جواهر هستند.
 • پاکستان و افغانستان بازار هدف تولیدات صادرات محور منطقه آزاد چابهار

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با اشاره به اینکه یکی از اهداف ما رسیدن به بازارهای هدف منطقه‌ای در حوزه تولیدات صادرات‌محور است، گفت: مدت زیادی از تمرکز بر تولید برای تامین نیاز داخلی و صادرات محور در منطقه آزاد چابهار نمی‌گذرد؛ با این وجود شاهد استقبال خوبی از سوی سرمایه‌گذاران داخلی هستیم. عبدالرحیم کُردی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم به دو برنامه مهم در دست اجرا اشاره کرد و گفت:‌ دو برنامه ما ورود مواد اولیه برای تامین نیاز داخل و استفاده از مواد اولیه داخلی برای تولیدات صادرات‌محور است. همچنین برنامه‌های صادراتی ما با تمرکز بر بازارهای هدف کشورهای همسایه پاکستان و افغانستان است؛ در این زمینه با توجه به خلأ و نیاز مبرم بازارهای افغانستان و پاکستان به تولید محصولات پایین‌دستی پتروشیمی، واحدهای پتروشیمی در منطقه آزاد چابهار مستقر شده و تمام محصولات تولیدی به این دو کشور صادر می‌شود.
 • صدور مجوز ساخت واحدهای تجاری در کیش ممنوع شد

  گروه بنگاه‌ها: پس از ۱۷سال انتظار عاقبت اسناد مالکیت مرکز تجاری کیش آماده و ۲۲ سند به مالکان تحویل داده شد. غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مراسم اهدای اسناد مالکیت به غرفه‌داران مرکز تجاری کیش از تصمیم جدی این سازمان درجهت داشتن تجارتی اصولی خبر داد و گفت: دیگر هیچ مجوز ساخت مرکز تجاری در جزیره کیش صادر نمی‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر