آرشیو روزنامه شماره ۴۸۱۸ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۸۱۸

 • فراخوان عمومی گزارش‌دهی فساد

  دنیای‌اقتصاد: سامانه جامع ارتباطات مردمی (سجام) قوه‌قضائیه رونمایی شد. این سامانه امکان گزارش‌دهی عمومی فساد را در حوزه‌های مختلف میسر می‌سازد. ماهیت این سامانه بر پیشگیری از وقوع جرم استوار شده و درصدد است که از طریق وارد کردن عموم مردم به جریان فسادزدایی، روزنه‌های بروز تخلفات و دور زدن قانون را محدود کند. مکانیزم طراحی‌شده در این سامانه به گونه‌ای است که هزینه‌ای برای افراد گزارشگر در برنداشته باشد و هویت آنها نیز محفوظ بماند.
 • جایگاه مجلس در توسعه اقتصادی

  عباس آرگون عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران
  از آنجا که نمایندگان مجلس در کشورهای مختلف دنیا براساس رای و انتخاب مردم برگزیده می‌شوند، این جایگاه، نماد و نشانه‌ای از دموکراسی و فرصتی برای حضور و مشارکت غیرمستقیم مردم در امر خطیر تصمیم‌گیری‌های کلان است که بی‌شک نقش بسیار مهم و تعیین‌کننده‌ای در استقرار حکومت قانون در کشورها دارد. بنابراین مجلس از جایگاه و اهمیت بالایی برخوردار بوده و به‌عنوان محلی برای تجلی حضور و اراده مردم در تصمیم‌گیری‌های با اهمیت کشور در نظر گرفته می‌شود.
 • ایران، در گروه کشورهای پرریسک قرار گرفت

  خبرگزاری مهر: مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات در صفحه شخصی خود در فضای مجازی از قرار گرفتن ایران در بین کشورهای پرریسک خبر داد. افروز بهرامی نوشت: «اروپا با عهدشکنی در برجام و با اشتباه راهبردی و تحت فشار آمریکا، بند snapback را فعال کرد و دیروز هم OECD که اکثریت آن با کشورهای اروپایی است، گروه ریسک ایران را به گروه ۷ (پرریسک‌ترین کشورها) تنزل داد. اروپا هنوز می‌تواند این اشتباه محاسباتی و بدعهدی تاریخی خود را جبران کند.»
 • حال بازار خوب است

  دنیای‌اقتصاد: قائم‌مقام وزیر صنعت از برگزاری نمایشگاه‌های بهاره از اول تا ٢٥اسفند سال‌جاری خبر داد و گفت: همه کالاهای اساسی با قیمت مصوب عرضه می‌شود.
 • انتصاب جدید در اتاق ایران

  دنیای‌اقتصاد: محمدرضا عرب با حکم محمدرضا رمضانی دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، مدیر امور اداری و منابع انسانی اتاق ایران شد. در حکم او آمده است: «با عنایت به تعهد و تجارب ارزنده‌تان، به موجب این حکم به‌عنوان مدیر امور اداری و منابع انسانی اتاق ایران منصوب می‌شوید. امید است با اتکال به خداوند متعال و با همکاری و تعامل معاونان و مدیران اتاق ایران، بیش از پیش موفق باشید.» محمدرضا عرب پیش از این به مدت ۴ سال در سمت مدیر روابط‌عمومی و مرکز نشر اتاق ایران فعالیت داشت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر