آرشیو روزنامه شماره ۴۷۹۱ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۷۹۱

 • تصمیمات تجاری در فصل چهارم

  دنیای‌اقتصاد: پیش‌نیازهای اصلی برای توسعه صادرات به همسایگان مشخص شد. در این چارچوب سیاست‌گذار از چند مسیر مختلف الزامات افزایش صدور کالاهای غیرنفتی به کشورهای همسایه را تشریح کرده است. بر این اساس، در صدر برنامه‌ تصمیم‌سازان، تشکیل یک ستاد ویژه به نام «ستاد توسعه صادرات» موردتوجه قرار گرفته تا به این ترتیب پیش‌شرط‌‌‌های رشد صادرات به کشورهای اطراف در مسیر تحقق قرار گیرد. متولی امور بازرگانی در وزارت صمت در این ارتباط اعلام کرده است که پیش‌نویس تشکیل ستاد مزبور به معاون اول رئیس‌جمهوری ارائه شده است. همچنین این تقاضا مطرح شده است که ستاد مذکور به ریاست وزیر صمت و دبیری سازمان توسعه تجارت ایران تشکیل شود و به هموار کردن مسیر صادرات بپردازد.
 • راه‌حل تجاری‌سازی محصولات کشاورزی

  دنیای اقتصاد: کارگروه ملی کشاورزی تجاری که مدتی است با هماهنگی بین چند نهاد دولتی به‌وجود آمده، قرار است نشست‌های مستمری با کمیسیون کشاورزی اتاق ایران داشته باشد و با کمک بخش‌خصوصی شرایط تجاری‌سازی محصولات کشاورزی را فراهم کند.
 • مدیریت منابع و توسعه عدالت اجتماعی با کارت انرژی

  دنیای‌اقتصاد: نمایندگان بخش‌خصوصی در نشست دوازدهم کمیسیون انرژی و محیط‌زیست اتاق تهران با مرور مسائلی چون اتکای بودجه به ارقام غیرواقعی در فروش نفت‌خام، مساله کارت انرژی را به بحث گذاشتند که پیشنهاد دو سال گذشته بخش‌خصوصی برای اعطای هدفمند و عادلانه یارانه سوخت به همه اقشار بود، کارتی که امکان مبادله سوخت را نیز برای افراد فراهم می‌کرد.
 • تسریع در پیگیری پرونده‌های قضایی فعالان اقتصادی

  دنیای اقتصاد: اتاق بازرگانی ایران اعلام کرده فعالان اقتصادی که با پرونده‌های قضایی مواجه هستند، می‌توانند با مراجعه به این اتاق و ارائه پرونده‌هایشان، به رسیدگی و حل‌وفصل این پرونده‌ها سرعت ببخشند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر