آرشیو روزنامه شماره ۴۶۹۱ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۶۹۱

 • مرز فعالیت مولد و نامولد

  دنیای اقتصاد: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارش اخیر خود تلاش کرده تا به یکی از مقوله‌های مناقشه‌آمیز ‌و بحث‌برانگیر اقتصاد ایران یعنی فعالیت‌های مولد و غیرمولد وارد شود. نامولدهای اقتصاد، موضوعی است که از دیرباز تاکنون در بین مکاتب مختلف اقتصادی مطرح بوده است. در ایران نیز چنین مباحثی و نزاع بر معرفی فعالیت‌های مولد و غیرمولد وجود داشته است.
 • جی ۷ با انتشار بیانیه‌ای پایان یافت

  دنیای اقتصاد: در نشست دو روزه «گروه ۷» که در شهر بیاریتز فرانسه برگزار‌شد، روبرتو آزودو، رئیس «سازمان تجارت جهانی» به رهبران هفت اقتصاد توسعه‌یافته جهان اعلام کرد گفت‌وگوها پیرامون اصلاح ساختار «سازمان تجارت جهانی» فرصتی مناسب به منظور حمایت از تلاش‌های جهانی برای مقابله با نابرابری‌ها است، تلاش‌هایی که می‌تواند به رشد و توسعه اقتصاد جهانی نیز کمک کند. نشست «گروه۷» به میزبانی رئیس‌جمهوری فرانسه امانوئل مکرون برگزار شد، آن هم در زمانی که ریاست این گروه در ۲۰۱۹ به دوش فرانسوی‌ها نهاده شده است.
 • بهره‌گیری از امکان بالقوه آبزی‌پروری

  دنیای اقتصاد: سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در تازه‌ترین گزارش سالانه خود درباره «وضعیت جهانی منابع ژنتیک آبزی» از تاثیرات مثبت کاربرد فناوری‌ها و تکنیک‌های بهبود ژنتیک در آبزی‌پروری و افزایش تولید محصولات غذایی آبزی و ماهیان خبر داد. طبق این گزارش کاربرد گسترده، مناسب و بلند مدت فناوری‌ها و تکنیک‌های بهبود ژنتیک در آبزی‌پروری و به‌طور خاص به‌گزینی آبزیان، ‌بدون افزایش قابل‌توجه نهاده‌های مورد نیاز برای پرورش ماهیان به رشد تولید محصولات غذایی دریایی و تامین تقاضای فزاینده برای ماهیان و محصولات غذایی آبزی منجر می‌شود.
 • رشد ۳ برابری جذب سرمایه‌گذاری در فرودگاه پیام

  دنیای‌اقتصاد: در پنج ماه نخست سال‌جاری جذب سرمایه‌گذاری به ارزش ۲۶۸۷ میلیاردریال توسط بخش‌خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام صورت گرفته است که این مبلغ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷سه برابر رشد را نشان می‌دهد.

بیشتر