آرشیو روزنامه شماره ۴۶۸۴ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۶۸۴

 • دستگـاه‌های غیرهمکـار در بهبـود محیط کـار

  دنیای اقتصاد: در نظرسنجی از ۱۵۷۰ فعال بخش‌خصوصی عملکرد دستگاه‌های دولتی براساس سه محور ایجـاد تسـهیلات در فرآیندهـای اداری و صـدور مجوزهـا، رسـیدگی بـه موقـع و عادلانـه بـه درخواست‌ها و شـکایات و نحـوه رفتار کارکنـان سازمان‌ها بـا فعـالان اقتصـادی ارزیابی شد.
 • واکاوی نارسایی بودجه‌ای

  دنیای اقتصاد: آسیب‌شناسی نظام بودجه‌ریزی کشور و پیشنهادهای کمیته ارزی اتاق ایران درخصوص اصلاح سیاست‌های ارزی و تجاری، مهم‌ترین محور‌های مورد بحث در جدیدترین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران بود. در چارچوب محور اول، ضعف‌های موجود در نظام بودجه‌ریزی کشور زیر ذره‌بین نقد فعالان بخش‌خصوصی قرار گرفت. غلامحسین شافعی، رئیس پارلمان اقتصاد کشور،‌ ضمن واکاوی ریشه‌های عدم مدیریت منابع و خلأهای ساختاری در این بخش، خواستار بازنگری در نظام بودجه‌ریزی کشور از سوی سیاست‌گذاران شد.
 • مسیرهای جایگزین صادرات فرش دستباف

  دنیای اقتصاد: رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: ۲ میلیون نفر در حوزه فرش دستباف فعالیت می‌کنند و با کمترین سرمایه‌گذاری در این بخش می‌توان ارزش‌افزوده ایجاد کرد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران از ۳ تا ۹ شهریور ۹۸ در نمایشگاه بین‌المللی تهران برپا می‌شود. فرشته دست‌پاک در یک نشست تخصصی ضمن اشاره به اینکه در طول برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه فرش برنامه‌های ویژه‌ای داریم، بیان کرد: مجلس بودجه اختصاص یافته برای بیمه قالیبافان را به دولت ابلاغ کرده است، اما هنوز با توجه به شرایط جنگ اقتصادی تخصیصی انجام نشده است.
 • برگزاری اولین نمایشگاه برندهای برتر کالای ورزشی

  گروه بنگاه‌ها: رئیس اتاق اصناف تهران بااشاره به ضرورت برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی از برگزاری نمایشگاه برندهای برتر کفش، کیف و کالای ورزشی در تهران خبر داد. قاسم نوده‌فراهانی در یک نشست خبری گفت: باید شرایطی فراهم شود که در حمایت از تولید‌کنندگان، عرضه و صادرات بر عهده افراد دیگری باشد؛ زیرا یک تولید‌کننده خوب نمی‌تواند توزیع‌کننده خوبی هم باشد.

بیشتر