آرشیو روزنامه شماره ۴۶۸۱ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۶۸۱

  • مخالفت اکثریت کارشناسان با اقتصاد کوپنی

    دنیای اقتصاد: دومین همایش ملی تشکل‌ها فرصتی شد تا فعالان اقتصادی در حضور معاون اول رئیس‌جمهوری، مهم‌ترین دغدغه‌ها و مطالبات خود را درخصوص جایگاه تشکل‌های بخش خصوصی مطرح کنند و ازسوی دیگر معاون اول رئیس‌جمهوری ضمن پاسخ به انتقادات بخش خصوصی، در چند محور مجزا به تبیین مسائل کلان کشور در حوزه «سیاسی»، «اقتصادی» و «نحوه روابط دولت و بخش خصوصی» پرداخت. اسحاق جهانگیری، در جمع نمایندگان تشکل‌ها به‌طور شفاف مخالفتش را با سیاست کوپنی شدن کالاها اعلام کرد و در عین حال بزرگ‌ترین دغدغه ‌خود را در شرایط فعلی، نحوه تامین کسری بودجه دولت عنوان کرد. از سوی دیگر صحبت‌های معاون اول حاوی یک خبر مهم برای فعالان اقتصادی هم بود.
  • راه‌اندازی پروازهای داخلی فرودگاه امام خمینی(ره)

    خبرگزاری فارس: مدیرکل دفتر ارتباطات و اطلاع‌رسانی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: ساعت ۹:۳۰ امروز اولین پرواز داخلی در مسیر فرودگاه امام خمینی (ره)-جزیره کیش، از ترمینال شماره یک فرودگاه امام انجام می‌شود.
  • رشد ۴ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور

    دنیای اقتصاد: معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران گفت: با وجود تحریم‌های آمریکا ۸۸ میلیون تن کالا از ابتدای سال‌جاری تاکنون در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده که رشدی ۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، جلیل اسلامی افزود: به‌طور کلی ۸۸ میلیون تن کالا از ابتدای سال‌جاری تاکنون در بنادر تجاری و حاکمیتی موجود در کشور تخلیه وبارگیری شده که رشدی ۴ درصدی را نشان می‌دهد.

بیشتر