آرشیو روزنامه شماره ۴۶۷۸ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۶۷۸

 • خوش‌بینی به تولید تابستانه

  دنیای اقتصاد: شاخص مدیران خرید در اولین ماه تابستان منتشر شد. مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران، شاخص مدیران خرید (PMI) موسوم به شامخ را برای تیرماه امسال ۰۷/ ۵۰ واحد اعلام کرده است که نسبت به شامخ ماه قبل ۵۹/ ۰ واحد معادل ۱/ ۱ درصد کاهش دارد. با توجه به اینکه این رقم همچنان بالای رقم ۵۰ واحد است، نشان دهنده آن است که مرز انتظارات آینده بنگاه‌های اقتصادی برای انبساط و انقباض یا رونق و رکود باقی‌مانده است.
 • هویت بخش‌خصوصی

  خورشید گزدرازی رئیس اتاق بندر بوشهر
  ابلاغ سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی از سوی مقام معظم رهبری و الزام دولت بر اجرای آن از اهمیت بخش‌خصوصی و فرصت بی‌نظیری که برای آن فراهم شده و نشان از باور بر اثرگذاری مثبت آن بر اقتصاد کشور دارد. اصلی که بر واگذاری فعالیت‌های دولتی به بخش‌های غیردولتی به غیر از موارد استثنا شده، تصریح دارد.
 • تشدید جنگ تجاری

  دنیای اقتصاد: هفته گذشته حرارت جنگ تجاری واشنگتن و پکن به بالاترین حد خود طی یک سال گذشته رسید. پس از تهدید ترامپ به اعمال تعرفه تجاری بر ۳۰۰ میلیارد دلار از کالاهای چینی، پکن نیز در اقدامی تلافی‌جویانه بر لزوم کاهش خرید محصولات کشاورزی آمریکا تاکید کرد. حالا اما ترامپ در تازه‌ترین موضع‌گیری خود از احتمال لغو دیدار آتی برای مذاکرات تجاری میان مقامات دو کشور خبر داده است و به‌نظر می‌رسد که بار دیگر امید‌ها برای توافق دو غول تجاری جهان تا ماه سپتامبر بر باد رفته باشد.
 • ریشه تخلفات در کارت‌های بازرگانی کجاست؟

  دنیای اقتصاد: انتقادات به رویه‌های مربوط به صدور و استفاده از کارت‌های بازرگانی ادامه دارد. از حدود یک سال گذشته و به‌دنبال تلاطمات اقتصادی، چالش‌ها و انحرافات مربوط به فعالیت‌ کارت‌های بازرگانی تشدید شد، به‌گونه‌ای‌که تبعات خود را در دو بال تجارت خارجی یعنی واردات و صادرات و همچنین بازرگانی داخلی نشان داد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر