آرشیو روزنامه شماره ۴۶۶۱ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۶۶۱

 • همصدایی برای حذف ۴۲۰۰

  دنیای اقتصاد: پارلمان اقتصاد کشور تبعات سیاست تخصیص ارز یارانه‌ای و عدم تحقق اهداف حمایتی-تجاری را اعلام کرد. نخستین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با تشریح اولویت‌های پارلمان اقتصاد در دوره نهم شروع شد و با انتقاد از روند تخصیص ارز یارانه‌ای و در ادامه تعیین تکلیف کمیسیون‌های تخصصی به پایان رسید.
 • دامنه تلفات جنگ تجاری

  دنیای اقتصاد: بیش از دوسوم از شرکت‌های «اس‌اندپی ۵۰۰» که پانصد شرکت بزرگ آمریکایی را شامل می‌شود، در گزارش سود فصل دوم خود، تعرفه‌ها و جنگ تجاری با چین را عامل کاهنده سود خود دانسته‌اند. در این رابطه با پیش‌رو بودن هفته بزرگ اعلام سود شرکت های تکنولوژیک، موسسه «اسکات ورن» که بخش سرمایه‌گذاری شرکت «ولز فارگو» است، پیش‌بینی کرده است که این وضعیت وخیم‌تر خواهد شد.
 • دو گام جدید برای ایمنی پروازها

  دنیای اقتصاد: فاز نخست مرکز عملیات ایمنی و اضطراری شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران (SOC & EOC) روز گذشته با حضور وزیر راه و شهرسازی در فرودگاه مهرآباد افتتاح شد. این مرکز منبع تامین اطلاعات ایمنی مختلف در زمان نبود بحران و همچنین محل تجمع ستاد بحران در زمان وقوع بحران در کشور است. در فاز اول این مرکز، فرودگاه‌های بین‌المللی مهرآباد، مشهد، تبریز، زاهدان، شیراز، بندرعباس، اصفهان، کرمان و یزد را تحت پوشش قرار می‌دهد.
 • قیمت مرغ؛ ۱۲۹۰۰ تومان

  خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: قیمت نهایی مرغ براساس پیشنهاد وزارت جهادکشاورزی و در راستای حمایت از تولیدکنندگان، طبق نظر ستاد تنظیم بازار کشور ۱۲۹۰۰ تومان اعلام شده است. عباس تابش افزود: قیمت تخم‌مرغ در ستاد تنظیم بازار ۷۵۰۰ تومان مصوب شده است و قاعدتا هر قیمتی بالاتر از این، توسط بازرسان سازمان حمایت با برخورد تعزیراتی مواجه خواهد شد. وی تاکید کرد: با این مصوبه که لازم‌الاجراست، انتظار داریم بخش تولید این اقلام، شرایط بهتری داشته باشند و به لحاظ تولید و عرضه در بازار مشکلی نداشته باشند. رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به دریافت گزارش تخلف گران‌فروشی در عرضه مرغ و تخم‌مرغ در سطح بازار، گفت: با عنایت به مصوبه موجود در صورت احراز تخلف، بازرسان سازمان حمایت گزارش تخلف مربوطه را تنظیم و جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال خواهند کرد.
 • پیشنهاد گزارش‌گیری تخلفات اداری

  دنیای اقتصاد: نمایندگان بخش‌خصوصی در نشست کمیسیون مبارزه با فساد و حمایت قضایی اتاق بازرگانی تهران به مساله گزارش‌گیری فساد پرداخته و جنبه‌های حقوقی و مدنی آن را نیز بررسی کردند. برابر این پیشنهاد اولیه، اتاق تهران می‌تواند با استفاده از مرکز تماس و سیستم مدیریت خدمات مشتری خود، گزارش‌گیری فساد و تخلفات را داشته باشد، به شرطی که بتوان به آن ترتیب اثر داد. در این نشست، موانع اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و راه‌اندازی سامانه اعلام تخلفات اداری در اتاق تهران به بحث و تبادل‌نظر گذاشته شد.

بیشتر