آرشیو روزنامه شماره ۴۶۵۲ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۶۵۲

 • درآمد اجاره کارت بازرگانی

  دنیای اقتصاد: درآمد اجاره کارت‌های بازرگانی برای صادرات کالا چقدر است؟ سرپرست سازمان توسعه تجارت از میزان درآمد اجاره کارت‌ها پرده برداشت. به گفته محمدرضا مودودی، برخی دارندگان کارت‌های بازرگانی جدیدالورود با اجاره دادن کارت‌های خود برای صادرات، بابت هر دلاری که با کارت‌های آنها، کالا صادر می‌شود، ۱۰۰ تا ۱۵۰تومان پول می‌گیرند. به اعتقاد این مقام مسوول، برای حل مشکلات فعلی، باید اصل ماجرا و سیاست‌های ارزی کشور اصلاح شود تا صادرکنندگان پرقدرتی که همواره از برند خود حراست می‌کردند، بتوانند مانند گذشته کالای باکیفیت روانه بازار جهانی کنند.
 • پشت خط آشتی تجاری

  دنیای‌اقتصاد: روز سه‌شنبه مقامات تجاری آمریکا و چین مذاکرات تلفنی تجاری داشتند که آن را «سازنده» خواندند. این خبر را که مشاور اقتصادی کاخ‌سفید اعلام کرد حکایت از آغاز دور جدید مذاکرات غول‌های اقتصادی دنیا برای پایان دادن به جنگ ‌تجاری جهان‌گیر دارد. به گزارش «رویترز»، در این تماس تلفنی که میان رابرت لایت‌هایزر، نماینده تجاری و استیون منوچین وزیر بازرگانی آمریکا و لیوهی، معاون نخست‌وزیر و ژونگ‌شان، وزیر بازرگانی چین برقرار شد دو طرف بر تلاش‌های بیشتر برای حل اختلافات تجاری تاکید کردند.
 • تعداد مسافران داخلی و خارجی در ۱۰۰ روز

  ایسنا: دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی مقایسه وضعیت پروازهای خارجی و داخلی را طی سه ماه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته تشریح کرد. مقصود اسعدی سامانی، در ارتباط با وضعیت تعداد پروازهای بین‌المللی و داخلی در بهار سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، اظهار کرد: در این مدت شاهد کاهش میزان پروازهای داخلی و بین‌المللی (خارجی و عتبات) در سه ماه نخست سال ۱۳۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم و تعداد مسافران در پروازهای داخلی طی این مدت کاهش یافته و هرچند که تعداد مسافران در پروازهای داخلی در فروردین و اردیبهشت کاهشی بوده است، اما در خردادماه نسبت ثابتی را تجربه می‌کند.
 • رونق زراعت چوب در منطقه آزاد ارس

  گروه بنگاه‌ها: با امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان منطقه آزاد ارس و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی، زراعت چوب در منطقه آزاد ارس رونق می‌گیرد.

بیشتر