آرشیو روزنامه شماره ۴۶۴۰ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۶۴۰

 • رونق صنعت دست دوم

  دنیای اقتصاد: الگوهای جدید دادوستد در سال‌های اخیر به کلی مناسبات اقتصادی و اجتماعی را در سطوح فردی و جمعی دگرگون ساخته است. این مدل‌های تحول یافته که عمدتا پس از انقلاب چهارم صنعتی فراگیر شد، به نقطه آغازی برای بازتعریف نحوه مبادله و نوع مالکیت کالاها بدل شدند. شیوه‌های مبادله در دوران مدرن و پسامدرن، برخلاف تبادلات سنتی که اصالت را به بهره‌مندی مداوم و بلندمدت از کالاها می‌داد، تلاش دارد تا نوعی مصرف مشارکتی مبتنی بر مالکیت موقت و فراگیر را در شئون مختلف اجتماعی ارائه دهد.
 • تجارت جهانی در غل‌وزنجیر

  دنیای اقتصاد: «سازمان تجارت جهانی» (WTO) بیست‌ویکمین نسخه ارزیابی اقدامات تجاری اقتصادهای عضو «گروه ۲۰» را منتشر کرد. براساس یافته‌های این گزارش، اقدامات تجاری محدودکننده واردات این اقتصادها در بازه زمانی مورد بررسی اکتبر ۲۰۱۸ تا مه ۲۰۱۹، به سه و نیم برابر میانگین کل آمارها از مه ۲۰۱۲ تاکنون (زمان انتشار اولین نسخه این گزارش سازمان) رسیده است.
 • دلار۴۲۰۰ تومانی به کالاهای حذف شده برنمی‌گردد

  دنیای اقتصاد: وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که به‌رغم ادامه پرداخت دلار ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی، هیچ برنامه‌ای برای برگشت کالاهایی که از دریافت این ارز حذف شده بودند، وجود نداشته و با ارز نیمایی واردات آنها ادامه خواهد داشت. با وجود اینکه دولت برنامه خود را اصلاح روند اختصاص دلار ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی و حذف آن با راهکارهای جایگزین قرار داده بود، در نهایت به این نتیجه رسید که سیاست قبلی را ادامه داده و کالاهای اساسی را با دلار ۴۲۰۰ تومانی وارد کند.
 • شوک تازه «نیما» به فعالان اقتصادی

  دنیای اقتصاد: عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران از گزارش نگران‌کننده‌ای خبر داد که از تخلف چند صرافی مجاز در سامانه نیما و مالباخته‌شدن عده‌ای از فعالان اقتصادی حکایت دارد.
 • ممنوعیت کشت برنج در استان‌های غیرشمالی ابلاغ شد

  دنیای اقتصاد: معاون وزیر جهاد با بیان اینکه طرح ممنوعیت کشت برنج در هیات دولت مصوب و به استان‌ها ابلاغ شده است، افزود: در طول سه سال به استان‌های غیرشمالی که برنج کشت کنند، مزایایی تعلق نمی‌گیرد.
 • قیمت گوشت نامتعادل است

  دنیای اقتصاد: وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه قیمت گوشت قرمز مقداری نامتعادل است گفت: مصرف گوشت سفید امسال نسبت به سال گذشته حدود ۵ تا ۶ درصد افزایش یافته است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمود حجتی در تشریح آخرین وضعیت بازار گوشت قرمز در کشور، گفت: براساس گزارشی که طی مراحل مختلفی توسط مرکز آمار ایران ارائه شده جمعیت دام کشور کم نشده و تولید گوشت کاهش پیدا نکرده است.
 • برگزاری نمایشگاه بین‌المللی سنگ‌های تزئینی

  گروه بنگاه‌ها: یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ‌های تزئینی، معدن، ماشین‌آلات و تجهیزات مربوطه، ۱۸ تا ۲۱ تیرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود. به گزارش روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ‌های تزئینی، معدن، ماشین‌آلات و تجهیزات مربوطه، در این نمایشگاه که در چهار بخش اصلی اکتشاف، استخراج، فرآوری و صادرات برگزار می‌شود، بیش از ۱۲۰ شرکت داخلی و خارجی از جمله ایتالیا، چین و ترکیه حضور و مشارکت دارند. براساس این گزارش، قرار است همزمان با برگزاری این نمایشگاه، هیات‌های بازرگانی، تجاری و سرمایه‌گذاری برخی کشورها از جمله چین، روسیه، ترکیه و افغانستان با حضور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، ضمن بازدید از سالن‌ها و غرفه‌های نمایشگاهی، با تولید‌کنندگان، تجار، بازرگانان و انجمن‌های تولیدی سنگ کشورمان وارد مذاکرات تجاری شوند. یافتن بازارهای جدید و توسعه صادرات مواد سنگی جمهوری اسلامی ایران به کشورهای مختلف جهان، تلاش برای رونق و توسعه تولید ملی، بهبود فضای کسب‌وکار و معرفی ظرفیت‏های کشورمان در حوزه این صنعت برای جهانیان برخی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر