آرشیو روزنامه شماره ۴۶۳۷ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۶۳۷

 • تکثیر سلاطین با دلا‌ر ۴۲۰۰

  دنیای اقتصاد: پای دلار ۴۲۰۰ تومانی به روز ملی اصناف هم باز شد. اما این بار تقابل نظر درخصوص حذف دلار یارانه‌ای محسوس بود. از یکسو نمایندگان مردم در خانه ملت پشت تریبون قرار گرفتند و دلار ارزان را عامل ایجاد سلاطینی مانند سلطان ارز و سکه دانستند. اما در همان دقایق، پشت درب‌های سالن همایش، مقامات وزارت صنعت در جمع خبرنگاران مخالفت خود را با حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی، اعلام و رسانه‌ای کردند.
 • توصیه روزنامه چینی به آمریکا

  دنیای اقتصاد: به جای تحمیل جنگ‌تجاری علیه چین، ایالات‌متحده بهتر است روحیه جنگ‌طلبانه خود را کنار بگذارد و منافع ملت خود و جامعه بین‌المللی را در نظر بگیرد. مقامات روزنامه صبح خلق چین، وابسته به حزب کمونیست این کشور، روز شنبه با طرح این ادعا از آمریکایی‌ها خواست تمام تعرفه‌هایی را که تاکنون علیه واردات این کشور وضع شده است، ملغی کنند؛ چراکه به عقیده آنها تنش‌های تجاری میان غول‌های اقتصادی تنها به واسطه مذاکره قابل حل خواهد بود.
 • آسمان ایران امن است

  دنیای اقتصاد: سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: آسمان ایران امن است و تاکنون گزارشی مبنی بر تغییر مسیر پروازی شرکت‌های هواپیمایی دریافت نکرده‌ایم. به گزارش خبرگزاری تسنیم، رضا جعفرزاده با اشاره به اینکه حریم هوایی ایران و حوزه خلیج‌فارس و سایر مسیر‌ها امن است گفت: آسمان ایران روی تمامی پرواز‌های شرکت‌های هواپیمایی باز است و تاکنون گزارشی مبنی بر تغییر مسیر پروازی شرکت‌های هواپیمایی که مسیر عبورشان را از فضای ایران انتخاب کرده بودند دریافت نکرده‌ایم. وی ادامه داد: انتخاب مسیر از نظر شرکت‌های هواپیمایی برای عبور از آسمان هر کشوری در هر منطقه جغرافیایی، مبتنی بر کوتاهی مسیر و صرفه اقتصادی بیشتری است.
 • تشکیل کارگروه برای اجرای قانون بهبود محیط کسب‌وکار

  پایگاه خبری اتاق ایران: رئیس اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد: کارگروهی با دستور شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران سه‌قوه، برای پیگیری حتمی اجرای قانون بهبود محیط کسب‌وکار تشکیل شد و در راستای احصای اولویت‌های این بخش، نظرات اتاق بازرگانی نیز برای این موضوع اخذ شد.
 • اولین پرواز ازترمینال سلام به مقصد دبی

  دنیای اقتصاد: صبح روز گذشته اولین پرواز از ترمینال سلام به مقصد دبی انجام شد. مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه اولین پرواز ترمینال سلام توسط این شرکت هواپیمایی انجام شده است، اظهار کرد: این پروازها ادامه دارد و سعی می‌کنیم بخشی از پروازهای داخلی را نیز به فرودگاه امام خمینی(ره) منتقل کنیم.
 • تعیین قیمت جدید گوشت مرغ

  خبرگزاری مهر: عضو هیات‌مدیره کانون سراسری مرغ‌داران گوشتی با بیان اینکه دوشنبه هفته جاری قیمت مرغ در کارگروه ستاد تنظیم بازار بررسی و تعیین می‌شود، گفت: تولیدکننده روی هرکیلوگرم مرغ ۲۵۰۰ تومان زیان می‌کند. برومند چهارآیین اظهار کرد: قرار است دوشنبه قیمت مرغ در کارگروه ستاد تنظیم بازار بررسی و تعیین شود. وی با بیان اینکه حدود یک ماه قبل وزارت جهادکشاورزی برای هرکیلوگرم مرغ زنده قیمت ۸۸۰۰ تومان و مرغ آماده طبخ ۱۲,۹۰۰ تومان را پیشنهاد داده است، افزود: این درحالی است که در طول همین یک ماه قیمت واکسن‌ها و ریز مغذی‌ها به ترتیب ۳ و ۵ برابر شده است.
 • صادرات چای ایران به ۲۲ کشور

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل شرکت آوا نگین پاسارگاد اظهار کرد: با وجود مشکلات زیاد در مسیر صنعت چای کشور، به ۲۲ کشور صادرات چای داشته‌ایم. محمد ساجد در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» با اعلام این مطلب گفت: با وجود اینکه خیلی از زمین‌های شمال کشور زیر کشت چای است ولی به‌دلیل ارزانی چای ایرانی موفق شدیم حتی به کشورهایی که تولیدکنندگان چای هستند صادرات داشته باشیم.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر