آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۶ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۶۲۶

 • آخرین آمار ازحذف و اضافه صادرکنندگان غیرنفتی

  دنیای اقتصاد: شمایل جدید صادراتی کشور با رونمایی از تازه‌واردهای صادراتی و حذف‌شدگان این عرصه مشخص شد. سرپرست سازمان توسعه تجارت در نشست خبری روز گذشته خود، ضمن ارائه جدیدترین آمارها از تجارت خارجی کشور در دو ماه ابتدایی سال ۹۸، ماهیت صادرکنندگان جدید و صادرکنندگان خارج شده را اعلام کرد.
 • بیماری افسوس گذشته

  سیده‌فاطمه مقیمی عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران
  سال ۹۷ با تهدید اقتصادی از سوی کشورهای متخاصم آغاز شد، خروج آمریکا از برجام و پس از آن اعمال شدیدترین تحریم‌های تاریخ بشر، علاوه بر ایجاد مشکلات اقتصادی در آحاد ملت، اثرات روانی منفی در جامعه داشت؛ مارپیچ تورمی پدیده خطرناکی است که در اثر اعمال تحریم تجاری و اقتصادی در کشور هدف تحریم به‌وجود می‌آید، این پدیده خطرناک در ونزوئلا به ابر تورم تبدیل شده و ارزش پول ملی این کشور را به صفر رسانده است. در جنگ جهانی اول نیز این پدیده در آلمان رخ داد و اقتصاد آلمان را متلاشی کرد.
 • ۷۸ درصد کاغذهای اظهارشده ترخیص شد

  دنیای اقتصاد: معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران، از ترخیص ۷۸ درصد کاغذهای وارداتی اظهارشده خبر داد و گفت: مبنای محاسبه حقوق ورودی تمام کالاهای وارداتی که ارز آنها تامین شده، نرخ ۴۲۰۰ تومان است. به گزارش گمرک ایران، مهرداد جمال ارونقی، در مورد انباشت هزار تن کاغذ در گمرکات و اینکه گفته شد، کاغذ مشمول ارز دولتی شده، اما هنوز با نرخ نیمایی محاسبه می‌شود، اظهار کرد: مبنای محاسبه حقوق ورودی تمامی کالاهای وارده و تامین شده با ارز بانکی، نیما و حتی سنا طی گروه‌های کالایی یک و ۲ با نرخ ۴۲۰۰ تومانی محاسبه می‌شود؛ اما اینکه ممکن است چنین تفسیر شود که گمرک مبنای محاسبه خود را بر پایه ارز نیمایی قرار داده است، صحت ندارد.
 • توجه بیشتر منطقه آزاد ماکو به صنایع معدنی

  گروه بنگاه‌ها: توجه به رونق تولید برنامه اصلی معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو است و در همین راستا به‌دنبال تبدیل منطقه به یکی از قطب‌های تولید و صادرات محصولات صنعتی و معدنی هستیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر