آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۳ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۶۲۳

 • صادرات معدنی هم مشروط شد

  دنیای‌اقتصاد: صادرات معدنی هم مشروط شد. وزیر صمت در نامه‌ای به رئیس کل گمرک کشور، صادرات سنگ‌آهن را تنها از طریق واحد تولیدکننده سنگ‌آهن، کنسانتره، گندله یا نماینده رسمی آن مجاز دانست. این تصمیم که باید از نیمه خرداد ماه امسال اجرایی شود با سه هدف «ساماندهی صادرات بخش معدن»، «حصول اطمینان از برگشت ارز صادراتی» و «جلوگیری از تضییع حقوق دولت با استفاده از کارت‌های بازرگانی غیر» در دستور کار قرار گرفته است. فصل اول سریال بخشنامه‌های صادراتی از سال گذشته شروع شد و فصل دوم آن در سال جاری ادامه دارد.
 • کسری تجاری آمریکا با چین بزرگ‌نمایی شده است

  دنیای اقتصاد: معاون وزیر بازرگانی چین اعلام کرد آمریکا کسری تجاری میان دو کشور را بیش از حد بزرگ جلوه داده و چین مقصر از دست رفتن مشاغل بخش تولید آمریکا نیست. به گزارش «ایسنا» وانگ شوون در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار کرد: کسری کالاها و خدمات آمریکایی با چین در واقع نزدیک به ۱۵۰ میلیارد دلار است نه ۴۱۰ میلیارد دلاری که مقامات آمریکایی می‌گویند.
 • تدابیر ضروری برای حمل به موقع کالاهای اساسی

  دنیای اقتصاد: مدیرکل حمل کالای سازمان راهداری تدابیر و اقدامات این سازمان برای حمل به‌موقع و همزمان محصولات کشاورزی و کالاهای اساسی را تشریح کرد.
 • افت ۲۱ درصدی تجارت ایران و ترکیه

  دنیای اقتصاد: مبادلات تجاری ایران و ترکیه در ۴ ماه نخست سال‌جاری میلادی با افت ۲۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۸۶۶/ ۲ میلیارد دلار رسید. به گزارش خبرگزاری تسنیم، آمارهای منتشرشده توسط اداره آمار ترکیه نشان می‌دهد مبادلات تجاری ایران با این کشور در ۴ ماه نخست سال‌جاری میلادی افت ۲۱ درصدی داشته است.
 • جزیره کیش؛ میزبان همایش چهره‌های‌ماندگار کشور

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل سازمان منطقه آزادکیش از برگزاری همایش چهره‌های ماندگار در جزیره کیش تا پایان امسال خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، غلامحسین مظفری در مراسم افطاری که با دعوت ستاد چهره‌های ماندگار کشور در تهران برگزار شد، در جمع چهره‌های ماندگار کشور و شخصیت‌های برجسته فرهنگی و اجتماعی کشور، توجه جدی به مباحث فرهنگی، علمی و هنری را از برنامه‌های راهبردی سازمان برشمرد و گفت: تقویت فعالیت‌های فرهنگی و ارتقای سطح برنامه‌های علمی و هنری از جمله اولویت‌های ما در سه سال آینده است که در قالب برنامه راهبردی تنظیم شده و با جدیت پیگیری می‌شود. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به ظرفیت و توانمندی‌های خوب جزیره کیش برای میزبانی از رویدادهای فرهنگی و هنری در سطح ملی و بین‌المللی افزود: امسال همایش چهره‌های ماندگار با حضور چهره‌های شاخص هنری، فرهنگی و علمی کشور را در جزیره کیش برگزار خواهیم کرد.

بیشتر