آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۱ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۶۰۱

 • شبیخون ترامپ به آتش‌بس تجاری

  دنیای اقتصاد: روز یکشنبه رئیس‌‌جمهوری آمریکا تهدید کرد تا هفته آینده تعرفه ۲۰۰ میلیارد دلار از واردات چینی را از ۱۰ به ۲۵ درصد افزایش خواهد داد. تهدید و تغییر موضع ترامپ درحالی است که دو غول اقتصادی دنیا با برگزاری مذاکرات چند ماه است تلاش می‌کنند به جنگ‌تجاری خود پایان دهند، جنگی که بر اقتصاد جهانی سایه انداخته، بازارهای مالی را ملتهب ساخته و منجر به اخلال زنجیره عرضه جهانی شده است.
 • امنیت اقتصادی برای تولیدکنندگان فراهم نیست

  دنیای اقتصاد: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به اینکه امنیت اقتصادی برای تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی فراهم نیست، گفت: در شرایط فعلی مشکلاتی در زمینه درآمدهای ارزی و مبادلات خارجی داریم که باید در عرصه عمل برای آن تدبیری بیندیشیم تا فضا برای فعالیت تولیدکنندگان مساعد شود.
 • دست‌اندازهای راه‌اندازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه شرکتی

  دنیای اقتصاد: در ایران عوامل مختلفی موجب کاهش توانمندی بسیاری از بنگاه‌ها برای توسعه فناوری شده است که یکی از این عوامل، محدود بودن شیوه‌های تامین مالی است. از همین‌رو، موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی اقدام به برگزاری نشست تخصصی با عنوان «مسائل پیش‌روی صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه شرکتی (CVC) در ایران» کرد. در این راستا جایگاه صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه شرکتی (صنجش) در جهان مورد ارزیابی قرار گرفت و درخصوص موانع راه‌اندازی و توسعه آنها در ایران مباحثی مطرح شد، همچنین راهکارهایی نیز در این خصوص ارائه شد.
 • تاکید بر احیای پرواز مستقیم بین ایران و قرقیزستان

  دنیای اقتصاد: رئیس اتاق ایران و سفیر قرقیزستان در تهران با یکدیگر دیدار کردند. در این نشست بر لزوم اهمیت توسعه سطح روابط بین دو کشور تاکید شد. در این بین احیای پرواز مستقیم بین تهران و بیشکک مورد تاکید قرار گرفت. به اعتقاد آوازبک عبدالرزاق‌اف، سفیر قرقیزستان در تهران، نبود این خط هوایی تاکنون آسیب‌های زیادی به سطح روابط اقتصادی دو کشور وارد کرده و اجازه رشد به آن نداده است. او در این باره گفت: درحال‌حاضر تجار دو کشور برای مراوده با یکدیگر باید هزینه و زمان بسیاری را صرف کرده و از طریق کشور سوم به تهران یا بیشکک سفر کنند.
 • کسب تندیس رعایت حقوق مصرف‌کننده توسط نیان الکترونیک

  گروه بنگاه‌ها: شرکت نیان الکترونیک موفق شد برای هشتمین سال پیاپی تندیس طلایی رعایت حقوق مصرف‌کنندگان را از وزیر صنعت، معدن و تجارت دریافت کند.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر