آرشیو روزنامه شماره ۴۵۸۸ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۵۸۸

 • رونمایی از سیاست‌های صنعتی و صادراتی ۹۸

  دنیای‌ اقتصاد: دستور کار سال ۹۸ بر مبنای رونق تولید تدوین شد و براین اساس وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان متولی این بخش برخی از برنامه‌های صنعتی برای تحقق شعار سال را اعلام کرد. برنامه رونق تولید در سال‌جاری درحالی است که با بررسی آمار و داده‌های اعلام شده از وضعیت بنگاه‌های تولیدی این نکته نمایان می‌شود که درحال‌حاضر بخش صنعت با چالش‌های بسیاری روبه‌رو است که این بخش را در وضعیت رکود قرار داده است. با این شرایط وزارت صنعت، معدن و تجارت علاوه بر برنامه‌ریزی برای خروج بنگاه‌های تولیدی از رکود، موظف به بازگرداندن رونق به بخش صنعت نیز شده است.
 • دستور رئیس‌جمهور برای چالش‌زدایی از تجارت خارجی

  دنیای اقتصاد: بعد از ارائه پیشنهادهای ۸گانه برای کاهش رسوب کالا در گمرکات، اخیرا رئیس‌جمهور دستوراتی را به وزارت اقتصاد برای رفع موانع ترخیص ۸۵ هزار کانتینر و تعیین تکلیف ۳ هزار اظهارنامه معطل داده است.
 • ۱۷ نماینده دولت در اتاق بازرگانی تهران مشخص شدند

  دنیای اقتصاد: رضا رحمانی و محمود حجتی، در مجموع ۱۷ نماینده دولت در هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران را معرفی کردند؛ درحالی‌که سه کرسی هیات نمایندگان همچنان خالی است. به گزارش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، با معرفی نمایندگان بخش دولتی از سوی رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی، نخستین جلسه دور نهم هیات نمایندگان اتاق تهران روز سه‌شنبه سوم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.
 • اولین نگرانی بخش خصوصی در سال ۹۸

  دنیای اقتصاد: رئیس اتاق ایران در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی مشهد، در این نشست به نام‌گذاری سال «رونق تولید» اشاره و بیان کرد: نگرانیم که برای تحقق رونق تولید همان شیوه‌های رایج گذشته یعنی تزریق منابع مالی به بخش تولید بدون مطالعه و بررسی کارشناسانه لازم صورت گیرد که جز اتلاف منابع ثمر دیگری ندارد.
 • فرصت‌های مختلف شغلی در نمایشگاه بین‌المللی کار ایران

  گروه بنگاه‌ها: ‎همزمان با برگزاری دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کار ایران(ایران جابکس)، سازمان‌ها، نهادها و شرکت‌های مختلف داخلی و خارجی بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ فرصت شغلی ایجاد می‌کنند. به گزارش روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی مرکز کار ایران، دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کار ایران(ایران جابکس) از ۲ تا ۵ اردیبهشت ماه با هدف نزدیک کردن کارجویان، کارفرمایان و کاریابی‌های سراسر کشور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

بیشتر