آرشیو روزنامه شماره ۴۵۸۰ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۵۸۰

 • ریز نمرات تجارت خارجی‌۹۷

  دنیای اقتصاد: ریزنمرات تجارت خارجی ۹۷ از سوی گمرک ایران منتشر شد. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد با وجود اینکه میعانات گازی بیشتر تحت‌تاثیر تحریم‌ها بود، اما روند رشد صادرات این بخش از دی‌ماه به بعد تداوم یافته و در ماه اسفند رکورد صادراتی یک میلیارد دلار را ثبت کرده است. در عین حال درصد تغییرات صادرات و واردات کشور در سال ۹۷ اگرچه نسبت به سال ماقبل آن (۹۶) به لحاظ وزنی و ارزشی منفی است، اما تراز تجاری کشور مثبت یک میلیارد و ۶۹۸ میلیون دلار بوده و حجم تجارت خارجی نیز ۸۶ میلیارد و ۹۲۲ میلیون دلار است.
 • پاتک اروپایی به تک آمریکایی

  دنیای اقتصاد: همان‌طور که پیش‌تر در خبرها آمده بود، روز دوشنبه دفتر نمایندگی تجاری آمریکا اعلام کرد که سازمان تجارت جهانی بارها دریافته است یارانه اختصاص یافته از سوی اروپا به شرکت هواپیمایی ایرباس، اثرات منفی بر اقتصاد آمریکا داشته است و در نتیجه آمریکا به تلافی این یارانه‌های اروپایی، فهرستی ۱۶ صفحه‌ای از کالاهایی ارائه کرد که مشمول تعرفه‌های تلافی‌جویانه خواهند شد.
 • لازمه رونق تولید

  جمال رازقی رئیس اتاق بازرگانی، شیراز
  سال ۹۷ با تمام مشکلات و فضای نامناسب اقتصادی گذشت و عملکرد دولت در این سال با نقاط ضعف فراوانی همراه بود که معیشت را برای مردم دشوار و تولید را با چالش‌های بسیاری مواجه ساخت. شاخص‌های کلان اقتصادی از جمله تورم، نرخ ارز و بیکاری به حد بالایی از بی‌ثباتی رسید و باعث بلاتکلیفی واردکنندگان و تولیدکنندگان در عرصه تولید به ویژه در بخش خصوصی شد.
 • ارائه بسته حمایتی از اصناف سیل‌زده، به دولت

  ایسنا: نایب‌رئیس اتاق اصناف ایران از ارائه کمک‌های یارانه‌ای به واحدهای صنفی سیل‌زده در راستای پرداخت حق بیمه کارگری و کارفرمایی خبر داد و گفت: بسته حمایتی از اصناف سیل‌زده برای بررسی در هیات دولت از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به دولت ارائه شده است.
 • سد کرخه در سلامت کامل

  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون): مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با تاکید بر اینکه سد کرخه در سلامت کامل است، گفت: تشدید بارندگی‌های اخیر موجب شده تا ۵/ ۸ میلیارد مترمکعب سیلاب وارد مخزن سد شده و ذخیره فعلی کرخه به بیش از ۶ میلیارد مترمکعب برسد که این رقم حدود ۳۴ برابر سد کرج است. محمد حاج‌‌رسولی‌ها در حاشیه بازدید از سد کرخه با تاکید بر اینکه میزان بارندگی‌های کشور از ابتدای سال آبی تاکنون به ۲۹۰ میلی‌متر رسیده است، گفت: سهم جبهه بارشی اخیر کشور(۲۶ اسفندماه تا روز گذشته) از این رقم حدود ۸۵ میلی‌متر بوده که در دو جبهه بارشی ۵۰ میلی‌متری و یک جبهه بارشی ۱۵ میلی‌متری به وقوع پیوسته است.
 • آغاز به کار چهارمین نمایشگاه بین‌المللی ایران سبز

  گروه بنگاه‌ها: چهارمین نمایشگاه بین‌المللی ایران سبز با حضور مقامات وزارت جهاد کشاورزی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین روسای اتحادیه‌ها و انجمن‌های مرتبط در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به‌کار کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر