آرشیو روزنامه شماره ۴۵۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۵۷۷

 • پی‌ریزی کریدور جدید برای تجارت

  دنیای اقتصاد: چشم‌انداز مناسبات اقتصادی میان ایران و عراق با حضور مقامات بلندپایه سیاسی و اقتصادی دو کشور در پارلمان بخش‌خصوصی ترسیم شد. روز گذشته نخست‌وزیر عراق به همراه یک هیات بلندپایه تجاری به اتاق بازرگانی ایران آمد، در جریان این دیدار که معاون اول رئیس‌جمهوری، تعدادی از وزرای اقتصادی و البته جمعی از بازرگانان دو کشور حضور داشتند، چگونگی تحقق اهداف و اجرای پروژه‌های مشترک میان دو کشور تا افق ۱۴۰۰ و همچنین سازوکارهای دستیابی به تجارت ۲۰ میلیارد دلاری میان دو طرف، مورد بررسی قرار گرفت.
 • تراز تجاری ۹۷ مثبت شد

  دنیای اقتصاد: تراز تجاری سال ۹۷ بالغ بر ۷/ ۱ میلیارد دلار مثبت است. این خبر درحالی منتشر شده که روند اعلام آمار تجارت خارجی مختل شده و گمرک ایران تا کنون آماری از تجارت دوازده ماه منتهی به اسفند ۹۷ را منتشر نکرده است. حال رئیس کل گمرک ایران در یک مصاحبه کلیاتی از تجارت خارجی سال ۹۷ را اعلام کرده است.
 • قیمت پیاز کاهش یافت

  دنیای اقتصاد: رئیس اتحادیه بارفروشان از به نصف رسیدن قیمت پیاز پس از ممنوعیت صادرات آن خبر داد.
 • احداث شهر فرودگاهی در چابهار

  دنیای اقتصاد: احداث شهر فرودگاهی چابهار در دستور کار قرار گرفت. مدیرعامل منطقه آزاد چابهار از احداث شهر فرودگاهی چابهار خبر داد و گفت:‌ با ساخت ترمینال ۱۰ هزار مترمربعی در فرودگاه کنارک، ظرفیت این فرودگاه یک میلیون نفر افزایش می‌یابد.
 • بررسی خسارت سیل واحدهای صنفی

  دنیای اقتصاد: رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه درحال بررسی میزان خسارات وارده به اصناف در مناطق سیل‌زده هستیم، گفت: به محض کامل شدن اطلاعات، نتیجه را برای انعکاس به دولت اعلام خواهیم کرد.
 • افزایش ۲۱ درصدی تجارت چین با کشورهای اروپای مرکزی و شرقی

  دنیای اقتصاد: جدیدترین گزارش‌های خبری از افزایش روابط تجاری میان چین و کشورهای اروپایی مرکزی و شرقی در سال گذشته میلادی حکایت دارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر