آرشیو روزنامه شماره ۴۵۷۶ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۵۷۶

 • گشایش وارداتی بدون انتقال ارز

  دنیای اقتصاد: ضوابط ثبت‌‌سفارش مواد اولیه و ملزومات ضروری خطوط تولید تسهیل و امکان واردات این کالاها به‌صورت بدون انتقال ارز (خارج از سیستم بانکی) تا پایان سال ۹۸ فراهم شد. براساس ابلاغیه جدید گمرک ایران، پیش شرط ثبت‌سفارش بدون انتقال ارز تا سقف معادل ۳۰۰ میلیون دلار برای تمامی بازرگانان است. این گشایش وارداتی در حالی است که در فروردین‌ماه سال گذشته و اعلام نرخ ۴۲۰۰ تومان برای دلار به‌عنوان نرخ رسمی، واردات تنها در قالب ثبت‌سفارش بانکی امکان‌پذیر بود و ورود کالاهای بدون انتقال ارز به کشور ممنوع شد.
 • تغییر جهت در جغرافیای تجارت

  دنیای اقتصاد: تجارت خارجی ایران در سال ۹۸ با تمرکز بر کدام کشور‌ها به‌کار خود ادامه می‌دهد؟ اظهارات مقامات مسوول در این باره نشان می‌دهد برنامه تجارت خارجی کشور، توسعه روابط با ۱۳ کشور همسایه است.
 • توسعه مناسبات تجاری با اوراسیا

  دنیای اقتصاد: بررسی و ارزیابی اظهارات متولیان اقتصادی کشور در این روزها، بیانگر نوعی تغییر نگاه و جابه‌جایی ریل‌گذاری در عرصه تجارت خارجی کشور برای سال ۹۸ است. به‌نظر می‌رسد سیاست‌گذار در سال پیش رو افزایش تجارت با کشورهای آسیایی را به‌عنوان یکی از اولویت‌های خود تعریف کرده و قصد دارد با شتاب بیشتری به سمت بسط روابط اقتصادی با شرکای آسیایی حرکت کند.
 • قطعی موقت سامانه ثبت‌نام کارت بازرگانی

  دنیای اقتصاد: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از قطعی سامانه ثبت‌نام کارت بازرگانی تا اطلاع ثانوی خبر داد. سامانه هوشمند ثبت‌نام کارت بازرگانی و گواهی مبدا به‌دلیل اشکال فنی به طور موقت از امکان ارائه خدمات برخوردار نیست.
 • صادرات ۲/ ۸ میلیارد دلاری کالای معدنی و صنایع معدنی

  دنیای اقتصاد: بررسی‌ها نشان می‌دهد ارزش صادرات محصولات معدنی طی ۱۱ماه سال۹۷ بیش از ۸ میلیارد و ۲۹۹ میلیون دلار اعلام شده است. این بخش سهم ۲۱ درصدی از ارزش کل صادرات کشور را به خود اختصاص داده است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، از ابتدای فروردین تا پایان بهمن ماه ۹۷، افزون بر ۵۱ میلیون و ۷۷۰ هزار تن انواع محصولات معدنی صادر شد که ارزش آن به ۸ میلیارد و ۲۹۹ میلیون و ۶۰ هزار دلار رسید. این در حالی است که میزان صادرات وزنی این محصولات، ۶ درصد کاهش یافت.
 • دلایل افزایش قیمت آب معدنی

  ایسنا: دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران اعلام کرد تا پایان فروردین ماه هیچ‌گونه افزایش قیمتی در بخش آب معدنی اتفاق نمی‌افتد تا وضعیت همه مولفه‌های تاثیرگذار در قیمت این محصول مشخص شود.

بیشتر