آرشیو روزنامه شماره ۴۵۷۲ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۵۷۲

 • به‌روزرسانی زیان جنگ تجاری

  دنیای‌اقتصاد: دیدار روسای‌ جمهور چین و آمریکا در اواخر ماه مارس برای نهایی کردن مذاکرات صلح تجاری در حالی به تعویق افتاد که مطالعات یک تیم از اقتصاددانان در دانشگاه‌های برتر آمریکا، برآورد جدیدی از هزینه جنگ تجاری اعلام کرده است. ارزیابی‌ها حاکی است جنگ تجاری آمریکا و چین در سال ۲۰۱۸ برای هر دو طرف میلیاردها دلار هزینه در پی داشته است؛ جنگی که به بخش‌هایی همچون «خودرو»، «تکنولوژی» و فراتر از همه به بخش «کشاورزی» آسیب‌های جدی وارد کرده است.
 • گشایش‌های جدید گمرکی ایران و جمهوری آذربایجان

  دنیای اقتصاد: توافقات جدید گمرکی و صنعتی میان ایران و آذربایجان کلید خورد. در جریان سفر هیات اقتصادی ایران به آذربایجان، همکاری‌های تازه‌ای برای رونق تجارت، تسهیل مناسبات گمرکی، ترانزیت کالا وعملیاتی کردن چند پروژه صنعتی مورد تفاهم و توافق مقامات دو کشور قرار گرفت. از سوی دیگر در پایان نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و آذربایجان، سه سند همکاری اقتصادی - صنعتی میان وزرای اقتصادی دو کشور منعقد شد.
 • درخواست ۲ هزار پرواز فوق‌العاده در نوروز امسال

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از افزایش درخواست ایرلاین‌ها به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران برای پروازهای فوق‌العاده در نوروز به ۲ هزار سورتی خبر داد. سیاوش امیرمکری در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر درباره آمادگی فرودگاه‌های کشور برای انجام سفرهای نوروزی اظهار کرد: درخواست‌هایی که برای انجام پروازهای فوق‌العاده به ما داده می‌شود با آنچه اتفاق می‌افتد متفاوت است.
 • خریداران عمده کالای ایرانی و فروشندگان اصلی کالا به ایران

  دنیای اقتصاد: خریداران کالای ایرانی و فروشندگان کالا به تجار ایرانی معرفی شدند. در آمارهای یازده ماه منتهی به بهمن امسال که از سوی گمرک منتشر شده، مطابق هر دوره، ۵ مقصد عمده صادرات و ۵ مبدا اصلی واردات منعکس شده است.
 • ثبت۵۳۰ هزار انبار در سامانه جامع انبارها

  دنیای اقتصاد: رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از پیشرفت ۶۰ درصدی سامانه جامع انبارها خبر داد و گفت: تاکنون ۵۳۰ هزار انبار در این سامانه ثبت شده است. به گزارش «ایرنا» علی رهبری اظهار کرد: یکی از وظایف سامانه جامع انبارها که پارسال مورد بهره‌برداری قرار گرفته کنترل ورود و خروج کالا از انبارها است. در این زمینه تا کنون درخصوص انبارهای نفتی، دام و طیور و خوراک دام بسیار موفق بوده‌ایم.

بیشتر