آرشیو روزنامه شماره ۴۵۶۱ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۵۶۱

 • آنالیز آرای انتخابات اتاق بازرگانی

  دنیای اقتصاد: نتایج اولیه نهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور منتشر شد. آمارها نشان می‌دهد، در مجموع در ۳۳اتاق بازرگانی (به غیر از بندرعباس که انتخابات آن به تعویق افتاد) ۱۶هزار و ۴۱۲ نفر برای چهار سال نمایندگان مورد اعتماد خود را انتخاب کردند. بالاترین میزان مشارکت مربوط به اتاق‌های بازرگانی تهران، اصفهان و تبریز بوده و کمترین میزان مشارکت نیز مربوط به اتاق‌های یاسوج، خرم‌آباد و سمنان است. «دنیای‌اقتصاد» با آنالیز آرای انتخابات بخش خصوصی، برخی چهره‌های برنده انتخابات را اعلام کرده است.
 • سایه جنگ تجاری ترامپ بر هند

  دنیای اقتصاد: دور جدید جنگ‌های تجاری دونالد ترامپ این‌بار به مقصد دهلی‌نو رسید. رئیس‌‌جمهوری آمریکا به‌تازگی با تاکید بر اینکه «هند یک کشور با تعرفه‌های بالا است» می‌گوید که بنا دارد «مالیات متقابل» را در برابر تعرفه‌های سنگین هند بر واردات کالاهای آمریکایی به این کشور قرار دهد.
 • آزاد شدن ترخیص کالای همراه مسافر از مرز ایران و ترکیه تا فروردین ۹۸

  ایسنا: مدیرکل گمرک زمینی بازرگان گفت: ترخیص بخش اعظم کالاهای همراه مسافر تا ۳۱ فروردین ۹۸ آزاد اعلام شد. علی نامدار افزود: برای کمک به امر تولید در منطقه آزاد ماکو شیوه‌نامه جدید واردات مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان منطقه در گمرک تدوین شده است.
 • درخواست جوانان کارآفرین از پارلمان آینده بخش‌خصوصی

  گروه بنگاه‌ها: رئیس هیات‌مدیره انجمن کارآفرینان جوان تهران خواستار آن شد که پارلمان آینده بخش‌خصوصی حلقه‌ای بین جوانان، ‌صنعتگران، تجار،‌ تولیدکنندگان،‌ کارآفرینان و دولت باشد. علی محمدی‌تات در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» با اعلام این مطلب گفت: قطعا جوانان علاقه‌مند به راهیابی افرادی به اتاق بازرگانی هستند که به مطالبات آنها توجه کنند. ‌
 • صدور مجوز واردات ۳۰ هزار تن مرغ

  خبرگزاری فارس: معاون امور دام وزارت جهادکشاورزی با بیان اینکه مجوز واردات ۳۰ هزار تن مرغ صادر شده است،‌گفت: روند کاهشی قیمت مرغ از ۲ روز پیش آغاز شده است. ‌مرتضی رضایی در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی دستاوردهای ۴۰ ساله بخش کشاورزی درباره آخرین وضعیت تولید مرغ در کشور اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شد در سه ماه چهارم سال مصرف مرغ افزایش پیدا کند، برنامه‌ریزی‌های لازم برای این کار انجام شده بود و در همین راستا از آبان‌ماه میزان جوجه‌ریزی افزایش پیدا کرد.

بیشتر