آرشیو روزنامه شماره ۴۵۶۰ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۵۶۰

 • ترکیب جدید پارلمان اقتصاد

  دنیای اقتصاد: مشارکت فعالان اقتصادی در بخش خصوصی در نهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی رکورد چهار سال گذشته را شکست. دیروز طی ساعات قانونی اخذ رای ۳ هزار و ۴۱۷ نفر از دارندگان کارت بازرگانی و کارت عضویت اتاق تهران، سرنوشت چهار سال آینده کانون تصمیم‌سازیشان را مشخص کردند. از دقایق اولیه انتخابات، چهره‌ها و شخصیت‌های شناخته‌شده در محل برگزاری انتخابات حاضر شدند و رای خود را به‌صورت الکترونیکی ثبت کردند. در انتخابات بخش خصوصی، از میان ۱۵۴۷ داوطلب در ۳۴ اتاق بازرگانی سراسر کشور، ۵۳۵ نفر ترکیب جدید هیات نمایندگان را شکل می‌دهند.
 • نتایج انتخابات اتاق اصفهان

  دنیای اقتصاد: براساس نتایج اتاق بازرگانی در استان اصفهان که بعد از تهران بیشترین کاندیداها را در اختیار دارد، به ترتیب در بخش بازرگانی، مسعود گلشیری، اکبر لباف، احمد پزنده، ‌رضا برادران اصفهانی و مجتبی کاروان انتخاب شدند. در بخش صنعت نیز فرشته امینی، بهرام سبحانی، محمدرضا رجالی، سیدرسول رنجبران و اصغر اخوان‌مقدم بیشترین آرا را به‌دست آوردند. همچنین در گروه کشاورزی، حمیدرضا قلمکاری، غلامرضا اخوان‌فرید و محمد صادقی انتخاب شدند. در بخش معدن نیز سید عبدالوهاب سهل‌آبادی و احمد خوروش انتخاب شدند. براساس این نتایج، ائتلاف تولید و تجارت پیروز نهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی اصفهان شد.
 • کاهش توان رقابت بخش حمل‌ونقل ریلی با جاده‌ای

  گروه بنگاه‌ها: بخش ریلی توان رقابت با حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای ندارد، زیرا دولت در کنار پرداخت هزینه نگهداری جاده‌ها، بابت نگهداری شبکه ریلی، هزینه‌ای به شرکت راه‌آهن پرداخت نمی‌کند. ابراهیم پاشنا، مدیرعامل شرکت ناوگان ریل‌الوند نیرو در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» با اعلام این مطلب گفت: شرکت راه‌آهن نیز مجبور است برای انجام هزینه‌ها، از شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی بخش‌خصوصی بابت این موضوع حق دسترسی به شبکه ریلی بگیرد. وی افزود: طبق قانون برای دسترسی به شبکه ریلی،‌ شرکت‌های لکوموتیو‌دار و واگن‌دار باید حدود ۶۰ درصد از درآمد خود را به شرکت راه‌آهن بپردازند. درحالی‌که در حمل‌ونقل جاده‌ای تمامی کرایه حمل نصیب کامیون‌دار شده و هزینه دیگری پرداخت نمی‌شود.
 • شرط ترخیص لوازم یدکی از مسیر سبز گمرک

  دنیای اقتصاد: معاون فنی گمرک در واکنش به دپوی قطعات یدکی در بنادر و اماکن گمرکی گفت: لوازم یدکی اگر به‌وسیله خودروسازها ثبت‌سفارش شده باشد در مسیر سبز تعریف و بلافاصله ترخیص می‌شوند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر