آرشیو روزنامه شماره ۴۵۵۶ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۵۵۶

 • عبور ابرهای تیره از تجارت

  دنیای اقتصاد: روز یکشنبه دونالد ترامپ اعلام کرد به موهبت پیشرفت در مذاکرات تجاری، افزایش تعرفه بر واردات چین را به تعویق خواهد انداخت. رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین گفته است در صورت تداوم پیشرفت مذاکرات، به منظور امضای توافق نهایی، در هفته‌های آتی با همتای چینی خود ملاقات خواهد کرد.
 • نقش مسوولیت اجتماعی در توسعه پایدار

  دنیای اقتصاد: موضوع «مسوولیت اجتماعی بنگاه‌ها» در دنیای امروز جزء جدایی‌ناپذیر فعالیت شرکت‌ها و فعالان اقتصادی است و بنگاه‌های کوچک و بزرگ مسوولیت اجتماعی را به‌عنوان یک رکن اساسی برای دستیابی به اهداف خود مورد توجه قرار می‌دهند.
 • سازوکاری برای اقتصاد بهتر

  محمدحسین پیروزی کاندیدای دوره نهم اتاق بازرگانی تهران
  امروز اقتصاد کشور با فراز و فرودهای فراوانی همراه است که بعضا فرودهای آن طی یک‌سال اخیر بسیار بیشتر بوده است. مشکلات بانکی و عدم امکان جابه‌جایی ارز حاصل از صادرات به‌دلیل تحریم‌ها، ضربه سنگینی بر پیکره اقتصاد ایران و به ویژه بخش‌خصوصی وارد کرده است. اما در این میان نمی‌توان مشکل اصلی را تحریم‌ها دانست، بلکه مشکل اصلی به‌عنوان بخش‌خصوصی تغییر دستورالعمل‌های صادر شده از سوی دولت به‌صورت پی در پی است و متاسفانه هرچه جلوتر می‌رویم حل این مشکل سخت‌تر می‌شود.
 • آغاز به‌کار کریدور ترانزیتی افغانستان- ایران- هند

  دنیای اقتصاد: افغانستان شروع به صادرات کالا به هند از طریق یک بندر ایرانی کرد. این کشور جنگ زده برای بهبود اقتصادش چشم به بازارهای خارجی دارد. طبق گفته مقامات، ۲۳ کامیون حاوی ۵۷ تن غذای خشک، منسوجات، فرش و محصولات معدنی از شهر غربی زرنج افغانستان به بندر چابهار ایران فرستاده شد.
 • رسوب ۸۰۰تن روغن خوراکی در گمرکات

  گروه بنگاه‌ها: به‌دلیل ممنوعیت صادرات،۸۰۰تن روغن تولید داخل در گمرکات کشور در بدترین شرایط معطل مانده است. حسین نیکخواه عضو انجمن تولیدکنندگان روغن کشور با اعلام این مطلب گفت:این روغن‌ها نه اجازه صادرات دارند و نه مجوز استفاده مجدد در داخل و همین موضوع سبب شده این ماده خوراکی با ارزش زیر برف و باران بماند.
 • گام‌به‌گام تا انتخابات اتاق بازرگانی

  تکلیف رقبای اصلی در انتخابات اتاق بازرگانی تا حدودی مشخص شده است. حتی در شهرستان‌ها هم گروه‌هایی اعلام موجودیت کرده‌اند و فعالیت‌های انتخاباتی دارند. اما تفاوت تبلیغات کاندیداها و گروه‌های انتخاباتی با دوره گذشته کاملا محسوس است. این‌بار شبکه‌های اجتماعی در انتخابات نهمین دوره نقش پررنگی را ایفا می‌کنند و خبرهای این رقابت در فضای مجازی کاملا قابل رصد هستند. آخرین خبرهای انتخابات دوره نهم پارلمان بخش‌خصوصی را در این ستون بخوانید.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر