آرشیو روزنامه شماره ۴۵۵۴ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۵۵۴

 • شمارش معکوس صلح تجاری

  دنیای اقتصاد: شمارش معکوس برای صلح تجاری آغاز شد. خروجی دور جدید مذاکرات آمریکا و چین که از هفته گذشته شروع شده است، نشان می‌دهد که دو طرف برای دستیابی به توافق تجاری پیشرفت‌های قابل توجهی داشته‌اند و شانس صلح دو غول اقتصادی بالا رفته است. از یکسو، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا از احتمال تمدید ضرب‌الاجل اول مارس و تعویق افزایش تعرفه بر ۲۰۰میلیارد دلار از واردات چینی خبر داده است. از طرف دیگر، «لیو هی» معاون نخست‌وزیر چین برای پایان دادن به جنگ تجاری اعلام آمادگی کرده است.
 • مکانیزم‌های مالیاتی در مسیر اصلاح؟

  دنیای اقتصاد: قوانین و مقررات مالیاتی مربوط به بخش تولید، یکی از بخش‌هایی است که فعالان اقتصادی بخش‌خصوصی خواستار بازنگری و اصلاح مکانیزم‌های اجرایی آن شده‌اند. در راستای مطالبات مالیاتی فعالان اقتصادی، بررسی دو موضوع «‌نحوه پرداخت تسهیلات بانکی به بنگاه‌ها» و «شیوه اخذ مالیات بر ارزش افزوده» در دستور کار سی و سومین نشست کمیسیون تسهیل کسب‌وکار اتاق تهران قرار گرفت و اعضای این کمیسیون پیشنهادهای اصلاحی خود را در حضور نمایندگان سیاست‌گذار مطرح کردند.
 • گام‌به‌گام با انتخابات اتاق بازرگانی

  دومین روز از آغاز به‌کار تبلیغات انتخابات نهمین دوره اتاق بازرگانی سپری شد. اگرچه امسال فضای انتخابات در ظاهر به سردی می‌گرایید، اما با آغاز تبلیغات، حال و هوای بخش‌خصوصی نیز تحت تاثیر انتخابات تغییر کرد. در این ستون «دنیای اقتصاد» اخبار انتخاباتی را منتشر می‌کند.
 • توسعه همکاری‌های ایران و سیرالئون

  دنیای اقتصاد: سفیر سیرالئون در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن ‌و ‌کشاورزی تهران از بخش‌خصوصی ایران برای سرمایه‌گذاری، تامین و تجهیز بخش‌های مختلف اقتصادی این کشور دعوت کرد.
 • لزوم تغییر راهبرد اتاق

  سجاد غرقی عضوهیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران
  همواره مشروعیت اتاق بازرگانی تحت سه عامل حاکمیت، مردم و فعالان اقتصادی بخش‌خصوصی قرار داشته و ضعف در تنظیم روابط هر یک از اضلاع این مثلث، در قدرت و توانایی پارلمان بخش‌خصوصی اثرگذار بوده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر